Hejnał nad Choroszczą

We wtorek 24 kwietnia 2018 roku przypada 13. rocznica powstania hejnału Choroszczy. Z tej okazji z syren zainstalowanych na budynku Urzędu Miejskiego nad miastem rozbrzmi miejska melodia.

Aby uczcić 13. rocznicę powstania hejnału Choroszczy, Burmistrz Gminy Choroszcz zdecydował, że 24.04.2018r. o godz. 12.00 z syren na Urzędzie Miejskim w Choroszczy popłynie melodia skomponowana specjalnie dla grodu nad Horodnianką.

Hejnał Choroszczy powstał 24 kwietnia 2005 roku i został skomponowany przez muzyka Tadeusza Sidorowicza. Hejnał towarzyszy najważniejszym uroczystościom w gminie Choroszcz, takim na przykład jak ślubowanie nowych władz czy zaprzysiężenie nowej Rady Miejskiej. Nie są to częste okazje.

Aby przybliżyć mieszkańcom choroską melodię, hymn Choroszczy rozbrzmi również w rocznicę jego powstania. Zapraszamy do wsłuchania się w uroczyste dźwięki choroszczańskiej pieśni miejskiej.

UM, fot. Andrzej Talipski

gazeta.choroszcz.pl