Białystok przygotowuje się na świętowanie

0
13

Białystok przygotowuje się do uroczystych obchodów majowych świąt. Przed nami Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zaplanowano szereg wydarzeń, a miasto zostanie udekorowane w biało-czerwone barwy.

Te święta są szczególną okazją, by poczuć radość z przynależności do wspólnoty, jaką stanowią Polacy i dumę z naszych biało-czerwonych barw – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Zapraszam serdecznie naszych mieszkańców do wspólnego świętowania.

W dniach 1-6 maja w centrum Białegostoku pojawią się biało-czerwone girlandy, flagi, a Pałacyk Gościnny przy ul. J. Kilińskiego zostanie podświetlony w barwy narodowe. W Dniu Flagi RP (2 maja), w godz. 11.00-14.00, mieszkańcy będą mogli zwiedzać ten zabytek. Kwadrans przed 12.00, przy pomniku Marszałka na Rynku Kościuszki, rozpocznie się uroczystość. Nastąpi podniesienie flagi RP, będzie można usłyszeć patriotyczne utwory w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej. Uroczystość zakończy musztra paradna. Z okazji tego święta Muzeum Wojska przygotowało warsztaty rodzinne – będą trwały w godz. 13.00 – 14.00.

Główne obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się
również na Rynku Kościuszki, przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Rozpoczną się o godz. 12.30. W tym dniu można będzie także skorzystać z zaproszenia Muzeum Wojska i w godz. 9.30-17.00 wybrać się tam na malowanie kartek pocztowych.

Urząd Miejski z okazji majowych świąt przygotował okolicznościowe upominki. Mieszkańcy będą mogli otrzymać narodowe kokardy, flagi, chorągiewki samochodowe, lizaki dla dzieci. Wszystko w biało-czerwonych barwach.

Zachęcamy mieszkańców do dekorowania domów w biało-czerwone barwy. Stu pierwszych białostoczan, którzy wywieszą flagi i przyślą fotografie na adres konkurs@um.bialystok.pl, otrzyma upominki. Miejski konkurs trwa od 1 do 7 maja.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here