Młodzi piłkarze pojadą do Monachium

0
51

Dziesięciu młodych piłkarzy, trenujących w Białymstoku, już w maju pojedzie na obóz szkoleniowy do Niemiec. Taką szansę zyskali dzięki FC Bayern Youth Cup 2018. Dziś (26 kwietnia) z nastoletnimi sportowcami spotkał się prezydent Tadeusz Truskolaski.

Prezydent Tadeusz Truskolaski, na Stadionie Miejskim w Białymstoku, spotkał się ze zwycięzcami polskiej edycji FC Bayern Youth Cup. Są to piłkarze urodzeni między 1 stycznia 2002 a 31 grudnia 2003 r., wytypowani do udziału w obozie szkoleniowym pod okiem trenerów FC Bayern.

– Chciałbym wam pogratulować sukcesu i życzyć powodzenia. Mam nadzieję, że wyjazd na obóz szkoleniowy i udział w międzynarodowej rywalizacji będzie początkiem wielkiej kariery – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – W Monachium będziecie reprezentować Polskę i Białystok, będziemy wam kibicować. Już teraz jesteśmy z was dumni.

Zawodnicy wezmą udział nie tylko w obozie szkoleniowym, ale także, jako reprezentacja Polski, w finałach światowych na Allianz Arena. Tymi piłkarzami są: Szymon Jarosz (Jagiellonia), Bartosz Jurczak (Jagiellonia), Adrian Duchnowski (Talent), Dominik Wasiak (Jagiellonia), Aleksander Zakrzewski (MOSP), Stanisław Łupiński (Jagiellonia II), Kamil Truchel (Piast), Jakub Kozłowski (Jagiellonia II), Xavier Dziekoński (MOSP) i Mateusz Antonowicz (Talent). W Monachium spędzą kilka dni (9-13 maja).

Przypominamy, że 22 kwietnia na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się Młodzieżowy Puchar Bayernu Monachium. W rywalizacji na białostockim stadionie wzięło udział 160 nastolatków. Grze młodych piłkarzy przypatrywała się jedna z legend drużyny z Monachium, mistrz świata z 1990 r. z reprezentacją Niemiec, Klaus Augenthaler.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here