Ujawniona tytoniowa kontrabanda

0
44

Wczoraj (26.04.2018 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili blisko 3 tys. paczek nielegalnych papierosów. Kontrabanda ukryta była w skrytkach konstrukcyjnych pojazdów.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce – Tartak w Żytkiejmach (powiat gołdapski) przystąpili do kontroli dwóch aut na rosyjskich tablicach rejestracyjnych. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, iż w jednym z pojazdów znajdują się specjalnie skonstruowane skrytki. Dalsze czynności prowadzono na terenie placówki, gdzie dokonano szczegółowej kontroli pojazdu. W samochodzie należącym do obywatela Rosji funkcjonariusze ujawnili 1,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej szacunkowej wartości blisko 25 tys. zł.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy wykonujący czynności na drodze krajowej nr 19 (powiat białostocki) w samochodzie na białoruskich tablicach rejestracyjnych  ujawnili 960 paczek nielegalnych papierosów różnych marek. Wyroby tytoniowe ukryte były między innymi w drzwiach samochodu. Kontrabandę o szacunkowej wartości 13 tys. zł przewoził obywatel Białorusi.

Z kolei funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach prowadzący czynności służbowe w gminie Giby ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe, które przewoził obywatel Polski. W samochodzie ukrytych było ponad 200 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Znajdowały się one w specjalnie skonstruowanych skrytkach w komorze silnika oraz w butli gazowej pojazdu. Szacunkowa wartość zatrzymanej kontrabandy wynosi ponad 10 tys. zł.

Wszystkim mężczyznom przewożącym nielegalne papierosy oprócz ich utraty grożą kary grzywny. Gdyby ujawnione przez funkcjonariuszy Straży Granicznej wyroby tytoniowe trafiły do obrotu, Skarb Państwa poniósłby straty z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie blisko 82 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here