Konsultacje programu kulturalnego Białegostoku

0
10

Już jutro (8 maja) mieszkańcy Białegostoku i przedstawiciele organizacji pozarządowych będą mogli wziąć udział w konsultacjach dotyczących „Programu Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus”. Swoje opinie i propozycje kulturalne będzie można przekazać w formie ankiety. Konsultacje potrwają do 18 maja.

Projekt programu kulturalnego naszego miasta już od północy będzie dostępny na stronie www.bialystok.pl w zakładce: Dla mieszkańców/Kultura/Program polityki kulturalnej Miasta Białegostoku. Z jego treścią będzie też można zapoznać się w wyznaczonych punktach Urzędu Miejskiego: Centrum Aktywności Społecznej (CAS) przy ul. Św. Rocha 3 oraz w Departamencie Kultury, Promocji i Sportu (DKPiS) przy ul. Słonimskiej 8. Na potrzeby konsultacji zostanie udostępniona ankieta: dla mieszkańców i organizacji pozarządowych. Obie wersje ankiet będą dostępne online. Papierową ankietę będzie także można wypełnić w CAS przy ul. Św. Rocha 3 i w DKPiS przy ul. Słonimskiej 8.

– Zachęcam wszystkich do zapoznania się z projektem programu kulturalnego naszego miasta na najbliższe lata. Wspólnym wysiłkiem udało się wypracować model współdziałania i spójną politykę kulturalną dla Białegostoku. Efekty naszej pracy poddamy teraz Państwa opinii – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Pierwszą inspiracją do podjęcia prac nad opracowaniem polityki kulturalnej naszego miasta był raport po badaniach białostockiej kultury z 2014 roku „Spacer po utartych ścieżkach”. To tam pojawił się postulat opracowania dokumentu dotyczącego rozwoju kultury w Białymstoku. Prace nad projektem rozpoczęły się w 2016 roku. Dokument powstał przy współpracy organizacji pozarządowych, instytucji kultury, twórców i animatorów kultury oraz władz lokalnych. Pracom towarzyszyły liczne debaty i warsztaty, m.in. poświęcone diagnozie „DNA Miasta” i badaniom aktualnego stanu miejskiej polityki kulturalnej. Dokument zawiera program wydarzeń kluczowych, zmianę w strukturze finansowania organizacji pozarządowych, program edukacji kulturalnej i współpracy instytucji z organizacjami pozarządowymi oraz artystami.

Agnieszka Błachowska

 

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here