Konsultacje programu kulturalnego Białegostoku

0
10

Już jutro (8 maja) mieszkańcy Białegostoku i przedstawiciele organizacji pozarządowych będą mogli wziąć udział w konsultacjach dotyczących „Programu Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus”. Swoje opinie i propozycje kulturalne będzie można przekazać w formie ankiety. Konsultacje potrwają do 18 maja.

Projekt programu kulturalnego naszego miasta już od północy będzie dostępny na stronie www.bialystok.pl w zakładce: Dla mieszkańców/Kultura/Program polityki kulturalnej Miasta Białegostoku. Z jego treścią będzie też można zapoznać się w wyznaczonych punktach Urzędu Miejskiego: Centrum Aktywności Społecznej (CAS) przy ul. Św. Rocha 3 oraz w Departamencie Kultury, Promocji i Sportu (DKPiS) przy ul. Słonimskiej 8. Na potrzeby konsultacji zostanie udostępniona ankieta: dla mieszkańców i organizacji pozarządowych. Obie wersje ankiet będą dostępne online. Papierową ankietę będzie także można wypełnić w CAS przy ul. Św. Rocha 3 i w DKPiS przy ul. Słonimskiej 8.

– Zachęcam wszystkich do zapoznania się z projektem programu kulturalnego naszego miasta na najbliższe lata. Wspólnym wysiłkiem udało się wypracować model współdziałania i spójną politykę kulturalną dla Białegostoku. Efekty naszej pracy poddamy teraz Państwa opinii – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Pierwszą inspiracją do podjęcia prac nad opracowaniem polityki kulturalnej naszego miasta był raport po badaniach białostockiej kultury z 2014 roku „Spacer po utartych ścieżkach”. To tam pojawił się postulat opracowania dokumentu dotyczącego rozwoju kultury w Białymstoku. Prace nad projektem rozpoczęły się w 2016 roku. Dokument powstał przy współpracy organizacji pozarządowych, instytucji kultury, twórców i animatorów kultury oraz władz lokalnych. Pracom towarzyszyły liczne debaty i warsztaty, m.in. poświęcone diagnozie „DNA Miasta” i badaniom aktualnego stanu miejskiej polityki kulturalnej. Dokument zawiera program wydarzeń kluczowych, zmianę w strukturze finansowania organizacji pozarządowych, program edukacji kulturalnej i współpracy instytucji z organizacjami pozarządowymi oraz artystami.

Agnieszka Błachowska

 

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here