Miesiąc z BiKeRem – odnotowano blisko 137 tys. wypożyczeń

0
13

Pierwszego kwietnia rozpoczął się w Białymstoku piąty sezon BiKeRa. Od tamtego momentu do końca ostatniego weekendu odnotowano blisko 137 tys. wypożyczeń.

Pogoda zdecydowanie sprzyja rowerzystom. Widać to nie tylko na ulicach naszego miasta, ale i w liczbach systemu rowerów miejskich BiKeR. Od początku kwietnia do wczorajszej niedzieli odnotowano 136 tys. 959 wypożyczeń. Tylko w czasie długiego weekendu (od soboty 28 kwietnia do 6 maja) z rowerów miejskich mieszkańcy skorzystali 36 tys. razy. Od początku sezonu (1 kwietnia) w systemie zarejestrowało się ponad 5 tys. 400 osób. Łączna liczba użytkowników zarejestrowanych wynosi niemal 64 tys.

Te liczby bardzo nas cieszą, bo świadczą o niezmiennym, ogromnym zainteresowaniu białostoczan rowerami miejskimi – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. – Dzięki temu, że nasi mieszkańcy tak bardzo polubili BiKeRy, po ulicach Białegostoku jeździ z pewnością mniej samochodów. Mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie przesiadało się z aut na rowery.

Obecnie do dyspozycji mieszkańców jest 620 rowerów i 57 stacji wypożyczeń. W tym sezonie mamy już trzy nowe stacje uruchomione z inicjatywy Miasta: ul. 42 Pułku Piechoty/Zacisze Dolistówka, Al. Konstytucji 3 Maja/Studzienna oraz Lodowa/Chłodna.

Na włączenie do systemu czeka sześć dodatkowych stacji sponsorskich na stacjach paliw przy ul. gen. W. Sikorskiego 35, ul. 1000-Lecia Państwa Polskiego 11A, ul. Ks. Suchowolca 12, ul. Kawaleryjskiej 27, ul. Baranowickiej 42 i ul. gen. S. Maczka 47.

BiKeR swoim zasięgiem obejmuje nie tylko jedno miasto. Rowery można wypożyczyć zarówno w Białymstoku, jak i w Choroszczy oraz gminie Juchnowiec Kościelny. Odbywa się to na tych samych zasadach i według tego samego cennika, w którym bezpłatne jest pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. W przypadku klientów BKM, którzy posiadają kartę miejską z ważnym biletem okresowym lub wieloprzejazdowym, jest to 30 minut. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.bikerbialystok.pl.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here