5 nietrzeźwych kierowców, 1 wypadek, 11 osób poszukiwanych – Raport Regionalny

raport z regionu

Raport z Regionu Środa – 09.05.2018

9 maja jest to 129 dzień roku. W latach przestępnych jest to 130 dzień w roku.
Słońce wschodzi o 04:47, a zachodzi o 20:16. Dzień trwa 16 godzin i 29 minut

Dzisiaj obchodzimy:

Dzień Unii Europejskiej

Data tego święta jest związana z ogłoszeniem przez ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana planu, który dał początek Unii Europejskiej.

Dzień Okulistyki

Dzień Okulistów i Okulistyki został ustanowiony w rocznicę urodzin Ferdinada Monoyer, francuskiego okulisty, profesora fizyki medycznej w Lyonie. Ferdinand Monoyer zdefiniował dioptrie i opracował wykres do pomiaru ostrości wzroku. Dzień Okulistyki to dobry dzień, aby profilaktycznie zbadać swój wzrok i w razie konieczności w porę zareagować na ewentualne zmiany sprawności naszych oczu.

Obchodzimy imieniny:

Beaty, Bożeny, Bożydara, Grzegorza, Joba, Karola, Karoliny, Katarzyny, Marii, Mikołaja, Tekli, Urliki

Wieści z Podlasia:

Minionej doby policjanci z podlasia
zatrzymali 12 sprawców przestępstw w tym 5 nietrzeźwych kierowców, na podlaskich drogach doszło do 1 tragicznego wypadku w którym śmierć poniosły 3 osoby. Policjanci zatrzymali 11 osób poszukiwanych, interweniowali 408 razy. Nietrzeźwym rekordzistą minionej doby okazał się 43 letni mieszkaniec powiatu białostockiego który został zatrzymany przez policjantów w Sokółce na Grodzieńskiej. Kierował samochodem ciężarowym mając w organizmie prawie 2.6 promila alkoholu.

9.05 Urodzili się:

1932 –Tadeusz Kukiz, polski lekarz, historyk kultury (zm. 2015)
1969 –Hugo Maradona, argentyński piłkarz, trener