PKO Białystok Półmaraton – Święto biegania w Białymstoku

0
19
PKO Białystok Półmaraton

W najbliższy weekend (12-13 maja) Białystok czeka wielkie wydarzenie z udziałem uczestników z całego świata. Pięć i pół tysiąca osób – dzieci i dorosłych z Polski i zagranicy – weźmie udział w 6. PKO Białystok Półmaraton i w biegach towarzyszących.

W sobotę (12 maja) rozpocznie się wielki festiwal biegowy w Białymstoku. Jako pierwsi – z dziedzińca Pałacu Branickich – wystartują uczestnicy Biegu Śniadaniowego (godz. 9.00). Następnie, ok. godz. 14.00, rozpocznie się Junior City Run – biegi dla najmłodszych.

Dzień później (13 maja) odbędzie się główna impreza biegowa weekendu – 6. PKO Białystok Półmaraton. Początek o godz. 10.00. Godzinę wcześniej (9.00) rozpocznie się bieg towarzyszący City Run 5 km. Warto przyjść i pokibicować zawodnikom, emocji na pewno nie zabraknie.

– To dla nas bardzo ważne, że białostocki półmaraton cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem wśród biegaczy. Przy okazji tej imprezy odwiedza nas wielu gości, którzy przekonują się, że można tu znaleźć niezapomnianą atmosferę i gościnność, a Białystok to piękne miasto – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

W białostockim półmaratonie wystartuje 3,5 tysiąca biegaczy, w biegach towarzyszących – 2 tys. osób, z czego połowa to dzieci. Przyjadą też reprezentanci 20 państw, m.in. Bahrajnu, Francji, Grecji, Hiszpanii, Japonii, Kenii, Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Tanzanii. Będzie to największa impreza biegowa wschodniej Polski.

O randze białostockiej imprezy świadczy fakt przyznania certyfikatu pięciu gwiazdek przez Europejską Federacje Lekkoatletyczną i wielu innych wyróżnień. To wielkie sportowe święto organizuje Fundacja Białystok Biega. Imprezę od kilku lat wspiera finansowo Miasto Białystok. W tym roku przekazano na ten cel 150 tys. zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.bialystokpolmaraton.pl.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here