Podlaskie Śniadanie Mistrzów

W tym roku pierwszy raz Podlaskie Śniadanie Mistrzów odbędzie się trzy razy – 16 czerwca, 21 lipca i 18 sierpnia. Od czterech lat to wydarzenie w ogrodach Pałacu Branickich przyciąga dużą liczbę mieszkańców Białegostoku i turystów odwiedzających nasze miasto.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to plenerowy piknik kulinarny cieszący się uznaniem mieszkańców, turystów, kucharzy i restauratorów. Buduje kulinarną markę miasta, wspiera społeczność smakoszy, organizuje czas rodzinom.

– W tym roku piknik odbędzie się trzykrotnie. To wydarzenie cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że decyzja o częstszych edycjach była oczywista. Podlaskie Śniadanie Mistrzów to wspaniała promocja Białegostoku i naszych regionalnych tradycji kulinarnych – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Jak co roku restauratorzy przygotują menu śniadaniowe, a wystawcy swoje najlepsze produkty. Zostanie zaprezentowana bogata oferta gastronomiczna miasta. Piknikowi będą towarzyszyć liczne warsztaty, prezentacje, animacje, gry i zabawy dla dzieci.

Na promocję Białegostoku podczas Podlaskiego Śniadania Mistrzów Miasto przeznaczyło w tym roku 45 tys. zł.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl