Bezpłatna pomoc fachowców dla białostockich seniorów

0
25

Starsi mieszkańcy Białegostoku będą mogli wkrótce korzystać z bezpłatnej pomocy fachowców przy drobnych naprawach domowych. Miasto chce w ten sposób pomóc osobom samotnym, schorowanym, niepełnosprawnym i szuka organizacji pozarządowej, która wesprze Urząd Miejski w realizacji tego zadania.

Naprawa zepsutej klamki, zamka, przymocowanie karniszy czy lustra – to zadania, które mogą być kłopotliwe dla osób starszych. Trzeba nie tylko mieć odpowiednie narzędzia i umiejętności, ale też siłę do takich prac. Często pozostaje tylko zatrudnienie „złotej rączki”, ale nie każdego na to stać. Osoby po 65 roku życia, chore, niepełnosprawne, samotne, dysponujące niskimi dochodami, mogą z tym mieć naprawdę duży problem. Dlatego Miasto Białystok właśnie takim mieszkańcom chce pomóc. Po raz pierwszy w naszym mieście został ogłoszony konkurs pn. „Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów w 2018 roku”. Mogą do niego przystąpić stowarzyszenia, fundacje. Organizacja, która wygra konkurs, będzie mogła zlecać fachowcom takie usługi lub ich wykonanie powierzyć wolontariuszom. Na realizację tego zadania do końca roku Miasto zarezerwowało w budżecie
50 tys. zł. Seniorzy będą z tej pomocy korzystać bezpłatnie.Bezpłatna pomoc fachowców dla białostockich seniorów

Organizacja, która wygra konkurs, będzie przyjmowała zgłoszenia od seniorów, a także zajmie się ich weryfikacją. Chodzi o to, by z pomocy korzystały rzeczywiście osoby, do których jest ona adresowana. Miasto planuje realizację tego zadania od 1 lipca.

Organizacje, które zainteresują się udziałem w konkursie, mogą to zrobić poprzez platformę Witkac.pl. Oferty można składać do 4 czerwca.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here