Nowe inwestycje drogowe w Białymstoku

0
76

Jeszcze w tym roku zostaną zbudowane lub przebudowane kolejne ulice na terenie Białegostoku. Z nowych dróg będą mogli korzystać białostoczanie mieszkający w pobliżu ul. Marczukowskiej, Spokojnej, Dworskiej, Czerwonego Kapturka, 8KD-D i 5KD-L. Wybudowany zostanie też łącznik pomiędzy ul. B. Prusa i ul. K. Ciołkowskiego.

Miasto szuka wykonawcy tych inwestycji. Do przetargu, podzielonego na pięć części, można zgłaszać się do 5 czerwca. Pierwsza część obejmuje rozbudowę ul. Marczukowskiej i ul. Spokojnej. Druga część to przebudowa ul. 8KD-D i fragmentu ul. 5KD-L (projekt z Budżetu Obywatelskiego 2017). W trzeciej części ujęto budowę ul. Dworskiej wraz z miejscami postojowymi (projekt z BO 2017). Czwarta część obejmuje budowę ul. Czerwonego Kapturka, a piąta – budowę łącznika pomiędzy ul. Prusa i Ciołkowskiego. Wykonawca będzie miał za zadanie budowę nowych nawierzchni, chodników, zjazdów, zieleńców, a w niektórych przypadkach budowę kablowych linii oświetlenia, sieci telekomunikacyjnej i wykonanie opasek.

– Dzięki nowym ulicom mieszkańcy bezpieczniej będą przemieszczać się po mieście, łatwiej dotrą do swoich domów – zapewnia zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą się zgłaszać do Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11. Prace mają zakończyć się jesienią.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here