Premiera w Teatrze Dramatycznym

0
15

W najbliższy weekend (26 maja) na deskach dużej sceny białostockiego Teatru Dramatycznego odbędzie się premiera sztuki na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.

Spektakl w reżyserii Adama Biernackiego przenosi historię opisaną ponad sto lat temu w zupełnie nową, futurystyczną rzeczywistość. Twórcy wydobywają z tej opowieści uniwersalne i niezmienne przesłanie. To odpowiedź na pytanie: co sprawia, że bez względu na sytuację pozostajemy ludźmi? Decyduje o tym wiara w istotne wartości, stawanie w obronie drugiego człowieka, odpowiedzialność za swoje czyny, odwaga i miłość.

– Jesteśmy przekonani, że kolejne przedstawienie Teatru Dramatycznego będzie sukcesem. Jak do tej pory wszystkie propozycje, które finansowo wspierało miasto, cieszyły się zainteresowaniem widzów. Repertuar proponowany przez teatr dociera bowiem do bardzo różnych grup odbiorców – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Po premierze (26 maja) sztuka będzie grana 27, 29 i 30 maja oraz w czerwcu, począwszy od pierwszego weekendu i Dnia Dziecka.

Produkcja przedstawienia została sfinansowana z budżetu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here