Obiekty sportowe dla mieszkańców Białegostoku

Łatwiejszy dostęp do miejskich boisk i terenów sportowo-rekreacyjnych dla białostoczan. Miasto właśnie określiło zasady korzystania z tych obiektów.

Miejskie boiska, także te zlokalizowane na terenach szkół, będą łatwiej dostępne dla białostoczan, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas. Teraz nie będzie wątpliwości – według nowych, precyzyjnych zasad każdy będzie mógł korzystać z działających na terenie miasta obiektów rekreacyjnych i sportowych. Uporządkowane zostały też kwestie związane z wynajmem lub użyczaniem boisk szkolnych. Regulacje dotyczą również korzystania mieszkańców i młodzieży z boisk szkolnych poza godzinami pracy placówek.

– Boiska – także te przy szkołach – zostały wybudowane ze środków budżetu miasta, aby służyły białostoczanom. Dzięki jednoznacznym ustaleniom i harmonogramom korzystania z tych terenów mieszkańcom będzie łatwiej zorganizować sobie zajęcia sportowe – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Użytkowanie obiektów sportowych będzie prostsze dzięki nowym szczegółowym regulaminom. Korzystanie z boisk ma być bezpłatne. Jednak jednocześnie będzie możliwość zawarcia umowy wynajęcia obiektu (sposób ustalania cen i opłat będzie szczegółowo określony), jeśli zajdzie taka potrzeba.

Z boisk szkolnych będzie można swobodnie korzystać po zakończeniu lekcji. Wystarczy, że osoby zainteresowane wejściem okażą dokument tożsamości lub kartę miejską. Dużym ułatwieniem w organizacji czasu na boisku będą dostępne na stronie internetowej Miasta harmonogramy korzystania z obiektów. Białostoczanie będą mogli uprawiać sport na boiskach do godz. 22.00.

Warto pamiętać, że można swobodnie korzystać z wszystkich obiektów sportowo-rekreacyjnych oprócz tych zlokalizowanych przy przedszkolach. Wielu zwolenników aktywności fizycznej ucieszy informacja, że obiekty sportowo-rekreacyjne mają być ogólnodostępne nie tylko w roku szkolnym, ale też podczas wakacji i ferii.

Uchwała dotycząca zasad korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych, złożona na wniosek prezydenta Białegostoku, została przyjęta przez Radę Miasta 21 maja.

Z kolei kluby sportowe mniej zapłacą za wynajem hal sportowych. Stawki zostały obniżone zarządzeniem prezydenta Białegostoku z 21 maja. Ustalono je na jednakowym poziomie. Ma to znaczenie dla planów klubów dotyczących wydawania dotacji z budżetu Miasta. Pierwszeństwo w dostępie do obiektów mają kluby sportowe realizujące programy szkolenia sportowego i uczestniczące w zawodach sportowych oraz organizator Białostockiej Ligi Sportu.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl