Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 44

0
24

Szkoła Podstawowa nr 44 w Białymstoku świętuje jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji dziś (29 maja) odbyły się tam uroczystości z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców oraz prezydenta Białegostoku.

Obchody święta szkoły rozpoczęły niedzielne nabożeństwa w intencji społeczności szkoły w kościele pw. św. Jadwigi Królowej oraz w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Otwarcie jubileuszu nastąpiło w szkole dziś o godz. 11.00. Uczniowie szkoły przygotowali specjalny program artystyczny. Prezydent Białegostoku złożył życzenia uczniom i nauczycielom.

Trzydzieści lat w życiu szkoły to długi czas codziennej, ciężkiej pracy włożonej w kształcenie i wychowywanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta – powiedział Tadeusz Truskolaski. – To dzięki Wam kolejne młode pokolenia zdobywają wiedzę oraz kształtują umysły, by mądrze postępować i budować naszą wspólną przyszłość. Życzę wszystkim uczniom i nauczycielom, aby nauka i praca w tej szkole przyniosła jak najwięcej sukcesów w życiu.

Szkoła Podstawowa nr 44 w Białymstoku powstała w lutym 1988 r. na osiedlu Zielone Wzgórza przy ul. Rumiankowej 13. Pierwszy dzwonek rozległ się w nowej szkole 15 lutego 1988 r. Uroczyste otwarcie szkoły i przecięcie wstęgi nastąpiło 29 lutego. W czerwcu 2012 r. odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Stanisława Moniuszki. W szkole realizowane jest wychowanie przedszkolne (oddziały 0), I etap edukacyjny (edukacja wczesnoszkolna – klasy I–III), II etap edukacyjny (klasy IV–VI). Uczniowie mogą korzystać z biblioteki, są sale świetlicowe, terapeutyczne, letni i zimowy plac zabaw, a także wyremontowane, nowoczesne boiska.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here