Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 44

0
18

Szkoła Podstawowa nr 44 w Białymstoku świętuje jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji dziś (29 maja) odbyły się tam uroczystości z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców oraz prezydenta Białegostoku.

Obchody święta szkoły rozpoczęły niedzielne nabożeństwa w intencji społeczności szkoły w kościele pw. św. Jadwigi Królowej oraz w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Otwarcie jubileuszu nastąpiło w szkole dziś o godz. 11.00. Uczniowie szkoły przygotowali specjalny program artystyczny. Prezydent Białegostoku złożył życzenia uczniom i nauczycielom.

Trzydzieści lat w życiu szkoły to długi czas codziennej, ciężkiej pracy włożonej w kształcenie i wychowywanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta – powiedział Tadeusz Truskolaski. – To dzięki Wam kolejne młode pokolenia zdobywają wiedzę oraz kształtują umysły, by mądrze postępować i budować naszą wspólną przyszłość. Życzę wszystkim uczniom i nauczycielom, aby nauka i praca w tej szkole przyniosła jak najwięcej sukcesów w życiu.

Szkoła Podstawowa nr 44 w Białymstoku powstała w lutym 1988 r. na osiedlu Zielone Wzgórza przy ul. Rumiankowej 13. Pierwszy dzwonek rozległ się w nowej szkole 15 lutego 1988 r. Uroczyste otwarcie szkoły i przecięcie wstęgi nastąpiło 29 lutego. W czerwcu 2012 r. odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Stanisława Moniuszki. W szkole realizowane jest wychowanie przedszkolne (oddziały 0), I etap edukacyjny (edukacja wczesnoszkolna – klasy I–III), II etap edukacyjny (klasy IV–VI). Uczniowie mogą korzystać z biblioteki, są sale świetlicowe, terapeutyczne, letni i zimowy plac zabaw, a także wyremontowane, nowoczesne boiska.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here