Kurtyny wodne na upał w centrum Białegostoku

0
11

Od kilku dni termometry w Białymstoku wskazują prawie 30 stopni Celsjusza. Takie upały, zwłaszcza w mieście, mogą być trudne do wytrzymania. Dlatego dziś (29 maja) w centrum pojawiły się kurtyny wodne.

Prawdziwie letnie, upalne dni to niewątpliwie powód do radości, ale nie wolno przy tym zapominać o zdrowiu. Temperatura sięgająca 30 stopni wielu osobom może grozić przegrzaniem organizmu. Najlepszym sposobem na upał jest chłodna woda. Jednak do wakacji zostało jeszcze trochę czasu. Dlatego dziś w Białymstoku pojawiły się kurtyny wodne, które z pewnością przyniosą ulgę mieszkańcom i będą świetną rozrywką dla maluchów.

Natryski zostały rozstawione przez Wodociągi Białostockie na Rynku Kościuszki niedaleko fontanny, a także w okolicach kina Ton – przy pomniku J. Piłsudskiego. Będą działały w zależności od pogody, od godz. 10.00 do 18.00. W czasie ewentualnych wydarzeń zaplanowanych w miejscu rozstawienia kurtyn, będą one wyłączane.

Kurtyny wodne po raz pierwszy w Białymstoku pojawiły się osiem lat temu. Każdego roku cieszą się ogromną popularnością wśród białostoczan i goszczących w mieście turystów.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here