Puchar Narodów Strongman – 2 czerwca na Rynku Kościuszki

0
19

Międzynarodowe zawody strongmanów odbędą się 2 czerwca w Białymstoku. Na białostoczan czeka atrakcyjne sportowe widowisko z gwiazdami tej dyscypliny w rolach głównych.

W sobotę (2 czerwca) na Rynku Kościuszki od godz. 15.00 będzie można podziwiać największych siłaczy z kraju i zagranicy. W zawodach „Puchar Narodów Strongman” wezmą udział utytułowani zawodnicy z Polski (Robert Cyrwus, Przemysław Brzoza, Marek Czajkowski), Ukrainy (Aleksiej Nowikow, Volymir Reksha), Białorusi (Aleksander Kurak), Słowacji (Gabriel Toth) i Rosji (Artem Kobanov).

– Zawody strongmanów zawsze są bardzo emocjonującym widowiskiem. Tym razem odbędą się w naszym mieście – to wspaniała okazja do promocji Białegostoku. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Podczas zawodów sportowcy zmierzą się m.in. w takich konkurencjach, jak wyciskanie belki o wadze 150 kg i hantel o wadze 100 kg, przeciąganie TIRa na odległość 20 m, wrzucanie na ring kuli o wadze 100-200 kg lub ciągi na platformie od 300 do 400 kg.

Międzynarodowe zawody „Puchar Narodów Strongman” odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Agnieszka Błachowska

 

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here