Na plażę dojechał świeży piasek, a cały teren wzbogacił się o nowy sprzęt i atrakcje dla dzieci. Dojlidy są już gotowe na sezon letni, który rusza 1 czerwca.

Niemal od początku maja Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” przyciąga plażowiczów i spacerowiczów. Od piątku, 1 czerwca będzie można rozkoszować się nie tylko słonecznymi kąpielami. Wówczas ruszy sezon letni. Oznacza to, że miejsce do kąpieli będzie strzeżone przez ratowników wodnych. Od tego sezonu plaża miejska Dojlidy działa jako kąpielisko. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Białystok z 23 kwietnia 2018 roku została umieszczona w wykazie kąpielisk Gminy Białystok na rok 2018. Kąpieliska to obiekty stale monitorowane, odpowiednio zarządzane i posiadające wysokie standardy bezpieczeństwa. Dojlidy te warunki spełniają od kilku sezonów. Zorganizowanie kąpieliska daje gwarancję zamieszczenia obiektu w Ogólnokrajowym Serwisie Kąpieliskowym. Ośrodek sprostał także wymaganiom Ministra Spraw Wewnętrznych dotyczącym wyposażenia w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne.