”Św. Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i dorosłych” – konkurs plastyczny

Już po raz ósmy Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy zorganizowało konkurs plastyczny ,,Św. Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i dorosłych” o zasięgu regionalnym związany z Patronem naszej placówki. Jak co roku honorowy patronat objął Burmistrz Choroszczy pan Robert Wardziński. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z osobą Św. Jana Pawła II- przyjaciela dzieci i dorosłych, ukształtowanie i rozwijanie twórczej aktywności dzieci oraz zaprezentowanie ich twórczości plastycznej. Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiedzialny był zespół do spraw patrona:Ewa Konarska, Janina Duliniec, Anna Gawieńczuk, Elżbieta Sokół, Helena Stigańcow i Agnieszka Odyniec. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac – 86. Wykonały je dzieci przedszkolne w wieku 3 – 6 lat. Prace zostały nadesłane z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Knyszyna, Łap, Łomży, Łubina Kościelnego, Supraśla, Suwałk oraz z naszych przedszkolnych placówek gminnych ( Barszczewa, Kruszewa, Łysek). Otrzymaliśmy również piękne prace ze Szkoły Podstawowej z Choroszczy – od dzieci z kl. ,,O”. Komisja konkursowa przy rozstrzyganiu prac plastycznych wzięła pod uwagę kryteria tj. zgodność prac z tematem, samodzielność wykonania oraz estetykę prac. Dziecięce dzieła były wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi: rysowanie pastelami, malowanie farbami, wyklejanie kulkami krepiny oraz plasteliny i collage. Dzięki hojności naszych sponsorów mogliśmy nagrodzić wielu laureatów: 20 dzieci otrzymało nagrody, a 30 wyróżnienia. Nagrodzone prace są prezentowane w naszym przedszkolu.

Uroczystość wręczenia dyplomów i upominków odbyła się 18.05.2018r. w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy. Przybyłych gości powitała p. dyrektor Bożena Lenczewska. Oprócz laureatów i ich opiekunów zaszczycili nas swoją obecnością: burmistrz Choroszczy p. Robert Wardziński, ks. proboszcz parafii w Choroszczy Leszek Mieczysław Struk, Przewodniczący Rady Rodziców p. Jan Perkowski, Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy p. Przemysław Waczyński, Prezes Koła Emerytów i Rencistów p. Irena Sakowicz, zastępca p. Jan Romańczuk, Dyrektor biblioteki w Choroszczy p. Elżbieta Wróblewska, Dyrektor przedszkola Nr.42,,Niezapominajka” w Białymstoku p. Elżbieta Karpowicz. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i piękne nagrody dzięki hojności naszych sponsorów:Burmistrz Choroszczy p.Robert Wardziński, ks. proboszcz parafii w Choroszczy, mgr Leszek Mieczysław Struk, Urząd Marszałkowski w Białymstoku, NSZZF i PW, Zarząd Terenowy w Czerwonym Borze, p.Mieczysław Frankowski-sklep z materiałami budowlanymi, p.Grzegorz Krysiewicz-sklep Lewiatan w Choroszczy, p.Piotr Romanowski-Usługi parkieciarskie, p. Elżbieta i Jan Szydłowscy-Piekarnia w Choroszczy, p. Tomasz Cudowski-Gospodarstwo Ogrodnicze w Łyskach, p. Wojciech Jacewicz-Zakład Blacharski w Łyskach, p.Mirosław Kozłowski-Zakład MIRMIĘS w Łyskach, Firma Szafara i syn-sklep”Narzędzia”wŁyskach, p.Kuderewski spółka jawna-,,U lodziarzy”, p.Tomasz Zdrodowski z Sienkiewicz -GALTOM, p.Jarosław Hryszko-firma MAXI SERWIS-AUTO NAPRAWY w Choroszczy.

Podczas gali przedszkolaki z Łysek pod kierunkiem p. Ewy Konarskiej zaprezentowały inscenizację o życiu Jana Pawła II, a p. Dorota Sawicka zaśpiewała piękną piosenkę o rodzinnym mieście naszego papieża Św. Jana Pawła II-,,Wadowice-moje miasto”.Miło nam poinformować, że rodzice i dziadkowie wykazali się zaangażowaniem w konkursie literackim,,Moje wspomnienia o Janie Pawle II” i w konkursie plastycznym ,,Dar dla Jana Pawła II”. Celem konkursów było zainteresowanie rodziców, dzieci i dziadków osobą Św. Jana Pawła II z okazji zbliżających się 98 urodzin oraz 15 rocznicą nadania imienia tego wielkiego Polaka naszej placówce. Na koniec był słodki poczęstunek. Wszystkim naszym rodzinom składamy serdeczne podziękowania za udział i duże zaangażowanie w konkursach związanych z osobą Jana Pawła II.

Janina Duliniec

Fot. Karolina Gołębiewska