”Św. Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i dorosłych” – konkurs plastyczny

0
30

Już po raz ósmy Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy zorganizowało konkurs plastyczny ,,Św. Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i dorosłych” o zasięgu regionalnym związany z Patronem naszej placówki. Jak co roku honorowy patronat objął Burmistrz Choroszczy pan Robert Wardziński. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z osobą Św. Jana Pawła II- przyjaciela dzieci i dorosłych, ukształtowanie i rozwijanie twórczej aktywności dzieci oraz zaprezentowanie ich twórczości plastycznej. Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiedzialny był zespół do spraw patrona:Ewa Konarska, Janina Duliniec, Anna Gawieńczuk, Elżbieta Sokół, Helena Stigańcow i Agnieszka Odyniec. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac – 86. Wykonały je dzieci przedszkolne w wieku 3 – 6 lat. Prace zostały nadesłane z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Knyszyna, Łap, Łomży, Łubina Kościelnego, Supraśla, Suwałk oraz z naszych przedszkolnych placówek gminnych ( Barszczewa, Kruszewa, Łysek). Otrzymaliśmy również piękne prace ze Szkoły Podstawowej z Choroszczy – od dzieci z kl. ,,O”. Komisja konkursowa przy rozstrzyganiu prac plastycznych wzięła pod uwagę kryteria tj. zgodność prac z tematem, samodzielność wykonania oraz estetykę prac. Dziecięce dzieła były wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi: rysowanie pastelami, malowanie farbami, wyklejanie kulkami krepiny oraz plasteliny i collage. Dzięki hojności naszych sponsorów mogliśmy nagrodzić wielu laureatów: 20 dzieci otrzymało nagrody, a 30 wyróżnienia. Nagrodzone prace są prezentowane w naszym przedszkolu.

Uroczystość wręczenia dyplomów i upominków odbyła się 18.05.2018r. w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy. Przybyłych gości powitała p. dyrektor Bożena Lenczewska. Oprócz laureatów i ich opiekunów zaszczycili nas swoją obecnością: burmistrz Choroszczy p. Robert Wardziński, ks. proboszcz parafii w Choroszczy Leszek Mieczysław Struk, Przewodniczący Rady Rodziców p. Jan Perkowski, Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy p. Przemysław Waczyński, Prezes Koła Emerytów i Rencistów p. Irena Sakowicz, zastępca p. Jan Romańczuk, Dyrektor biblioteki w Choroszczy p. Elżbieta Wróblewska, Dyrektor przedszkola Nr.42,,Niezapominajka” w Białymstoku p. Elżbieta Karpowicz. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i piękne nagrody dzięki hojności naszych sponsorów:Burmistrz Choroszczy p.Robert Wardziński, ks. proboszcz parafii w Choroszczy, mgr Leszek Mieczysław Struk, Urząd Marszałkowski w Białymstoku, NSZZF i PW, Zarząd Terenowy w Czerwonym Borze, p.Mieczysław Frankowski-sklep z materiałami budowlanymi, p.Grzegorz Krysiewicz-sklep Lewiatan w Choroszczy, p.Piotr Romanowski-Usługi parkieciarskie, p. Elżbieta i Jan Szydłowscy-Piekarnia w Choroszczy, p. Tomasz Cudowski-Gospodarstwo Ogrodnicze w Łyskach, p. Wojciech Jacewicz-Zakład Blacharski w Łyskach, p.Mirosław Kozłowski-Zakład MIRMIĘS w Łyskach, Firma Szafara i syn-sklep”Narzędzia”wŁyskach, p.Kuderewski spółka jawna-,,U lodziarzy”, p.Tomasz Zdrodowski z Sienkiewicz -GALTOM, p.Jarosław Hryszko-firma MAXI SERWIS-AUTO NAPRAWY w Choroszczy.

Podczas gali przedszkolaki z Łysek pod kierunkiem p. Ewy Konarskiej zaprezentowały inscenizację o życiu Jana Pawła II, a p. Dorota Sawicka zaśpiewała piękną piosenkę o rodzinnym mieście naszego papieża Św. Jana Pawła II-,,Wadowice-moje miasto”.Miło nam poinformować, że rodzice i dziadkowie wykazali się zaangażowaniem w konkursie literackim,,Moje wspomnienia o Janie Pawle II” i w konkursie plastycznym ,,Dar dla Jana Pawła II”. Celem konkursów było zainteresowanie rodziców, dzieci i dziadków osobą Św. Jana Pawła II z okazji zbliżających się 98 urodzin oraz 15 rocznicą nadania imienia tego wielkiego Polaka naszej placówce. Na koniec był słodki poczęstunek. Wszystkim naszym rodzinom składamy serdeczne podziękowania za udział i duże zaangażowanie w konkursach związanych z osobą Jana Pawła II.

Janina Duliniec

Fot. Karolina Gołębiewska

gazeta.choroszcz.pl


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here