„Zimna wojna” nagrodzona w Cannes. Będą przedpremierowe pokazy filmu

0
16
materiały dystrybutora

Film „Zimna wojna” można będzie obejrzeć w białostockim kinie Forum. Jego reżyser Paweł Pawlikowski został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim, przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia do filmu powstały między styczniem a sierpniem 2017 roku. Ekipa kręciła film w Polsce, we Francji i Chorwacji. Producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma Kino Świat.

ZIMNA WOJNA
Polska/Francja/Wielka Brytania 2018, 85′
reż. Paweł Pawlikowski
występują: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Adam Woronowicz, Adam Ferency, Adam Szyszkowski

2, 3 czerwca 2018, godz. 20:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilet: 14 zł – wkrótce w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here