Kradzione auta ukryte w litewskim tirze

0
67

W miniony weekend (01.06.2018 r.) podczas wspólnych działań funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymano tira przewożącego trzy kradzione samochody marki BMW. Auta figurowały w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak w ramach współdziałania z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Budziska zatrzymali do kontroli drogowej w Suwałkach litewską ciężarówkę. Kierowca – obywatel Litwy w naczepie przewoził trzy samochody osobowe marki BMW na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Auta sprawdzono pod kątem legalności pochodzenia. Okazało się, że wszystkie pojazdy figurują w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone na terenie Niemiec. Łączna szacunkowa wartość  BMW  X3 z 2014  roku, BMW X5  z 2016 roku oraz BMW 320D z 2017 roku wynosi 720 tys. zł.

46 – letni litewski kierowca tira został zatrzymany, a po wykonaniu niezbędnych czynności wraz z pojazdami przekazany funkcjonariuszom Policji. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here