Nielegalne przekroczenie granicy w bagażniku

0
28

Dwóch obywateli Rosji narodowości dagestańskiej i obywatela Uzbekistanu zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak. Dwóch z nich pomagało nielegalnie przekroczyć granicę jednemu z Dagestańczyków.

W niedzielę (03.06) funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w Szypliszkach zatrzymali do kontroli samochód marki Audi. Autem kierował 34 –  letni  obywatel Rosji narodowości dagestańskiej. W trakcie kontroli okazało się, że w bagażniku przewozi on mężczyznę. Był to również obywatel Rosji narodowości dagestańskiej, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju. W  związku z powyższym mężczyźni zostali zatrzymani. Jeden z nich za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, a drugi za przekroczenie granicy wbrew przepisom.

Ponadto w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zauważyli pojazd, który jechał tuż za zatrzymanym autem. Samochód marki Hyundai wyprzedził kontrolowane auto i skręcił w boczną drogę. Po chwili zauważono, że przez okno samochodu został wyrzucony pakunek. Była to saszetka z dokumentami 22-letniego obywatela Rosji narodowości dagestańskiej jadącego w bagażniku Audi. Kierowca Hyundaia – 32-letni obywatel Uzbekistanu został zatrzymany za pomoc w przekroczeniu granicy naszego państwa wbrew przepisom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here