Nielegalne przekroczenie granicy w bagażniku

0
28

Dwóch obywateli Rosji narodowości dagestańskiej i obywatela Uzbekistanu zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak. Dwóch z nich pomagało nielegalnie przekroczyć granicę jednemu z Dagestańczyków.

W niedzielę (03.06) funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w Szypliszkach zatrzymali do kontroli samochód marki Audi. Autem kierował 34 –  letni  obywatel Rosji narodowości dagestańskiej. W trakcie kontroli okazało się, że w bagażniku przewozi on mężczyznę. Był to również obywatel Rosji narodowości dagestańskiej, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju. W  związku z powyższym mężczyźni zostali zatrzymani. Jeden z nich za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, a drugi za przekroczenie granicy wbrew przepisom.

Ponadto w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zauważyli pojazd, który jechał tuż za zatrzymanym autem. Samochód marki Hyundai wyprzedził kontrolowane auto i skręcił w boczną drogę. Po chwili zauważono, że przez okno samochodu został wyrzucony pakunek. Była to saszetka z dokumentami 22-letniego obywatela Rosji narodowości dagestańskiej jadącego w bagażniku Audi. Kierowca Hyundaia – 32-letni obywatel Uzbekistanu został zatrzymany za pomoc w przekroczeniu granicy naszego państwa wbrew przepisom.


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here