Wybierz się na wycieczkę zabytkowym Jelczem

0
25

Od czerwca do września białostoczanie i turyści odwiedzający nasze miasto mogą wybrać się na wakacyjne przejażdżki zabytkowym autobusem marki Jelcz. Podczas wycieczek z przewodnikami można bliżej poznać Białystok i jego historię.

Podróż zabytkowym Jelczem z udziałem przewodnika Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego to atrakcja, która na stałe weszła do kalendarza letnich atrakcji Białegostoku.

– Wycieczki zabytkowymi autobusami cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. W tym roku zapraszamy wszystkich chętnych na przejażdżki już od początku czerwca aż do połowy września – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Według harmonogramu wycieczki będą odbywać się:

  • 9, 10, 16, 17, 23, 24 i 30 czerwca,
  • 1, 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28 i 29 lipca,
  • 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25 i 26 sierpnia,
  • 1, 2, 8, 9, 15 i 16 września.

Przejażdżki będą odbywać się trzema trasami, każda zacznie się na przystanku Plac Jana Pawła II/Pałac Branickich. W tym okresie w każdą sobotę i niedzielę o godz. 13.00 odbędzie się wycieczka „Wielokulturowy Białystok”, o godz. 14.00 – „Białystok przemysłowców”, a o godz. 15.00 – „Białystok szlakiem niepodległości”.

Ponadto przypominamy, że w nawiązaniu do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 czerwca, 11 lipca i 11 sierpnia w Białymstoku odbędą się przejażdżki zabytkowym autobusem „ogórkiem”. W czerwcu zapraszamy na dwie wycieczki „Białostockie cmentarze”. W lipcu – na przejażdżki „Szlakiem białostockich koszar”. Natomiast w sierpniu na kursy „Bitwa Białostocka”. Wszystkie te przejazdy będą odbywać się w godz. 11.00 i 17.00. Początek i koniec wycieczek będzie na przystanku przy Placu Jana Pawła II.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here