Wybierz się na wycieczkę zabytkowym Jelczem

Od czerwca do września białostoczanie i turyści odwiedzający nasze miasto mogą wybrać się na wakacyjne przejażdżki zabytkowym autobusem marki Jelcz. Podczas wycieczek z przewodnikami można bliżej poznać Białystok i jego historię.

Podróż zabytkowym Jelczem z udziałem przewodnika Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego to atrakcja, która na stałe weszła do kalendarza letnich atrakcji Białegostoku.

– Wycieczki zabytkowymi autobusami cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. W tym roku zapraszamy wszystkich chętnych na przejażdżki już od początku czerwca aż do połowy września – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Według harmonogramu wycieczki będą odbywać się:

• 9, 10, 16, 17, 23, 24 i 30 czerwca,
  • 1, 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28 i 29 lipca,
  • 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25 i 26 sierpnia,
  • 1, 2, 8, 9, 15 i 16 września.

Przejażdżki będą odbywać się trzema trasami, każda zacznie się na przystanku Plac Jana Pawła II/Pałac Branickich. W tym okresie w każdą sobotę i niedzielę o godz. 13.00 odbędzie się wycieczka „Wielokulturowy Białystok”, o godz. 14.00 – „Białystok przemysłowców”, a o godz. 15.00 – „Białystok szlakiem niepodległości”.

Ponadto przypominamy, że w nawiązaniu do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 czerwca, 11 lipca i 11 sierpnia w Białymstoku odbędą się przejażdżki zabytkowym autobusem „ogórkiem”. W czerwcu zapraszamy na dwie wycieczki „Białostockie cmentarze”. W lipcu – na przejażdżki „Szlakiem białostockich koszar”. Natomiast w sierpniu na kursy „Bitwa Białostocka”. Wszystkie te przejazdy będą odbywać się w godz. 11.00 i 17.00. Początek i koniec wycieczek będzie na przystanku przy Placu Jana Pawła II.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl