Klaster Obróbki Metali partnerem targów Subcontracting 2018 w Poznaniu

0
24

Silna reprezentacja firm branży metalowo-maszynowej z województwa podlaskiego bierze udział w tegorocznych targach ITM Subcontracting, które rozpoczęły się 5 czerwca w Poznaniu i potrwają do piątku, 8 czerwca. Na wspólnym stoisku Klastra Obróbki Metali swoją ofertę prezentują firmy: Alex, Zakrem, D-Tech, White Hill, Lean Systems, Budrad, Demex, Ferrox, Art – Motor, Technology Applied, SaMASZ, Politechnika Białostocka i Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

– Corocznie rozszerzamy formę swojej obecności na targach w Poznaniu, w tym roku uczestniczymy w zasadzie w trzech przedsięwzięciach: prezentacji podlaskich przedsiębiorców branży metalowej, prezentacji klastra w ramach projektu internacjonalizacji Krajowych Klastrów Kluczowych oraz organizacji cyklu fachowych dyskusji i prezentacji – mówi Janusz Poulakowski, dyrektor biura Klastra Obróbki Metali. – Trudno nas nie zauważyć na targach, cieszymy się, że nasi członkowie coraz aktywniej włączają się w tego typu inicjatywy, co z pewnością przyniesie efekty każdej stronie i wpłynie na większą integrację firm klastra.

Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting 2018 to prestiżowe wydarzenie, na którym spotykają się przedsiębiorcy z Polski i całego świata poszukujący kontrahentów oraz pomysłów na rozwój biznesu. Klaster Obróbki Metali po raz kolejny został partnerem targów oraz organizatorem Strefy Warsztat Menedżera. To cykl warsztatów, prelekcji i dyskusji wokół wiodącego tematu targów: „Na drodze do przemysłu 4.0”. Środowy blok spotkań będzie próbą odpowiedzi na pytanie „Jak okiełznać technologie?”. Dyskusja będzie się toczyła wokół zagadnień automatyzacji i robotyzacji, nowych trendów w dziedzinie obróbki metali, druku 3D oraz praktycznych aspektów przemysłu 4.0. Jako eksperci i prelegenci wystąpią m.in. menedżerowie podlaskich firm branży metalowej: Marek Karabowicz z Neotechu, Jarosław Kozak z Technology Applied, Daniel Zimnicki z Budradu, Adam Adamskiz White Hilla, Roman Kaleta z Malowa.

Trzeciego dnia targów odbędzie się konferencja „Przewaga dzięki współpracy”, zorganizowana wspólnie przez Klaster Obróbki Metali, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, dotycząca rozwoju klasteringu w Polsce. O polskiej polityce klastrowej, narzędziach wsparcia współpracujących firm oraz roli klastrów w rozwoju gospodarczym dyskutować będą najwybitniejsi znawcy klasteringu w kraju. Wśród zaproszonych gości znajdą się reprezentanci Krajowych Klastrów Kluczowych, czyli elita w świecie klasteringu. O praktycznych aspektach działalności klastrowej mówić będą m.in. Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego, Jacek Stolarski, wiceprezes SaMASZu, dr Mariusz Citkowski z Uniwersytetu w Białymstoku.

Przemysł 4.0 to nie tylko automatyzacja i robotyzacja produkcji. To także zmiana filozofii biznesowej oraz nowe kompetencje kadry kierowniczej i pracowników, a także nowe podejście do klientów.

Ostatni dzień targów zdominuje tematyka związana z kapitałem ludzkim: systemom innowacji pracowniczych, kształceniu zawodowemu, budowaniu zespołów badawczo-rozwojowych, stażom rotacyjnym.

W tegorocznych Targach KooperacjiPrzemysłowej Subcontracting bierze udział ponad 20 firm członkowskich KOM, z których część przygotowała samodzielne prezentacje. Część wystawców skorzystała z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, który od lat wspiera przedsiębiorstwa z regionu podczas ich prezentacji na imprezach targowych. Część prezentacji zostanie natomiast sfinansowana z projektu 2.3.3 Program Operacyjny Inteligentny Rozwój Superfabryka.

– Każdy, kto myśli o rozwoju, szuka nowych kontaktów, zleceń, chce poznawać nowe technologie i rozwiązania dla branży, powinien być obecny na tej imprezie, zarówno ugruntowani gracze na rynku, jak i mniejsi rozwijający swoje działania – mówi Janusz Poulakowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here