[PILNE] Ostrzeżenie o nadchodzących burzach z gradem

0
181
pixabay.com

Jak zapowiadają synoptycy, będzie padać. Białostockie Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przez burzami, które mają pojawić się w regionie podlaskim dziś, 11 czerwca po godz. 13.00, do późnego wieczora. Burze z porywistym wiatrem i możliwym gradem mogą wystąpić na obszarze 17 powiatów, a także w Białymstoku.

Synoptycy przewidują, że burze mogą wystąpić nad wschodnią częścią województwa od godz. 13.00 do godz. 20.00. W tym czasie obejmą powiaty: grajewski, kolneński, Łomża, łomżyński, suwalski, Suwałki, zambrowski. Prognozowane są opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz z porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Później burze dotrą w głąb województwa. Od godz. 14.00 do godz. 21.00 obszar burz poszerzy się o kolejne powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, hajnowski, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, wysokomazowiecki. Na tym obszarze też prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

W sytuacji kryzysowej uruchomimy specjalne bazy, gdzie mieszkańcy będą mogli otrzymać piasek i worki – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Bazy materiałowe – pryzmy z piaskiem – są zlokalizowane przy: Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Strażackiej 25, Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Jaworowej 8, Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Warmińskiej 55 i Szkole Podstawowej nr 52 przy ul. Dojlidy Górne 48. W budynkach szkół dostępny będzie podstawowy zapas worków i łopaty.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here