Możesz pomóc i wygrać koszulkę z podpisem Roberta Lewandowskiego

0
25

Tylko do środy, 13 czerwca, do godziny 21, potrwa licytacja koszulki Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium z autografem. 

Dochód zostanie zostanie przekazany w formie darowizny, na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie i Dzieciom „Szansa”. Uzyskana kwota będzie w całości przeznaczona na organizację akcji letniej podopiecznym „Szansy”.

Pieniądze z licytacji koszulki Roberta Lewandowskiego przeznaczone zostaną na zorganizowanie naszym podopiecznym jak najlepszego wypoczynku podczas wakacji – mówi Ewa Mojsak, wychowawca w placówce. – M.in. będzie to obóz wędrowny, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zachowań społecznych.

Licytacja jest prowadzona za pośrednictwem wydarzenia założonego na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/events/135941597275999/

Cena wywoławcza koszulki wynosi 300 zł.

Ambasadorką i organizatorką akcji jest Kamila Lićwinko – Podlasianka, halowa mistrzyni świata w skoku wżwyż.

Nie ukrywam, że gdy dostałam propozycję, by wziąć w tym udział, po prostu nie mogłam się nie zgodzić – tłumaczy Kamila Lićwinko. – To mnie nic nie kosztuje, a przecież dzięki tej pomocy dzieciaki mogą mieć fajne wakacje.

Koszulka początkowo trafiła w ręce przedstawicieli firmy Sieńko i Syn, białostockiego dealera marek Volkswagen i Audi.

Nigdy nie odmawiamy pomocy, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Gdy pozyskaliśmy koszulkę z podpisem Roberta, zastanawialiśmy się, co z nią dobrego zrobić. Dowiedzieliśmy się, że organizowany jest obóz wędrowny przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom „Szansa” i podjęliśmy decyzję, że przekażemy ją na licytację, by wesprzeć zorganizowanie dzieciakom z Białegostoku fantastycznych wakacji. Cieszymy się, że Kamila Lićwinko objęła patronat nad akcją – mówi Paweł Zubrycki z firmy Sieńko i Syn.

I zachęca Czytelników Przedsiębiorczego Podlasia do wzięcia udziału w licytacji. My również namawiamy Was do włączenia się w tę inicjatywę. Uzbierajmy jak najwięcej!

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom „Szansa” działa od 16 lat i ma pod swoją opieką rodziny, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Dzieci wiedzą, że jeżeli nie z „Szansą”, to zbliżające się wakacje spędzą między blokami.

Dlaczego chcemy pomóc właśnie im? Po pierwsze – poznałam ich osobiście. Po drugie – wyjazdy z tym Stowarzyszeniem są inne niż większość kolonii czy obozów. Dzieci organizują je wspólnie z wychowawcami. Trasa, wyposażenie obowiązkowe, pakowanie, rozbijanie namiotów, zakupy, gotowanie… długo by wymieniać. Jak w sporcie – bez pracy nie ma kołaczy. Dzieci zdobywają umiejętności społeczne, samoobsługowe, zadaniowe. Stają się bardziej samodzielne. To w dużym stopniu wpływa na ich poczucie wartości. W czym więc problem? Stowarzyszenie „Szansa” jest organizacją pożytku publicznego. Nie prowadzi działalności gospodarczej. Środki na realizację działań pozyskuje m.in. od darczyńców. Jak zwykle pieniędzy jest trochę za mało – wyjaśnia Kamila Lićwinko.

Jak informuje „Szansa”, przekazaną darowiznę będzie można odliczyć od podatku

Źródło portal www.przedsiebiorczepodlasie.pl

Tekst źródłowy TUTAJ


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here