Możesz pomóc i wygrać koszulkę z podpisem Roberta Lewandowskiego

0
26

Tylko do środy, 13 czerwca, do godziny 21, potrwa licytacja koszulki Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium z autografem. 

Dochód zostanie zostanie przekazany w formie darowizny, na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie i Dzieciom „Szansa”. Uzyskana kwota będzie w całości przeznaczona na organizację akcji letniej podopiecznym „Szansy”.

Pieniądze z licytacji koszulki Roberta Lewandowskiego przeznaczone zostaną na zorganizowanie naszym podopiecznym jak najlepszego wypoczynku podczas wakacji – mówi Ewa Mojsak, wychowawca w placówce. – M.in. będzie to obóz wędrowny, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zachowań społecznych.

Licytacja jest prowadzona za pośrednictwem wydarzenia założonego na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/events/135941597275999/

Cena wywoławcza koszulki wynosi 300 zł.

Ambasadorką i organizatorką akcji jest Kamila Lićwinko – Podlasianka, halowa mistrzyni świata w skoku wżwyż.

Nie ukrywam, że gdy dostałam propozycję, by wziąć w tym udział, po prostu nie mogłam się nie zgodzić – tłumaczy Kamila Lićwinko. – To mnie nic nie kosztuje, a przecież dzięki tej pomocy dzieciaki mogą mieć fajne wakacje.

Koszulka początkowo trafiła w ręce przedstawicieli firmy Sieńko i Syn, białostockiego dealera marek Volkswagen i Audi.

Nigdy nie odmawiamy pomocy, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Gdy pozyskaliśmy koszulkę z podpisem Roberta, zastanawialiśmy się, co z nią dobrego zrobić. Dowiedzieliśmy się, że organizowany jest obóz wędrowny przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom „Szansa” i podjęliśmy decyzję, że przekażemy ją na licytację, by wesprzeć zorganizowanie dzieciakom z Białegostoku fantastycznych wakacji. Cieszymy się, że Kamila Lićwinko objęła patronat nad akcją – mówi Paweł Zubrycki z firmy Sieńko i Syn.

I zachęca Czytelników Przedsiębiorczego Podlasia do wzięcia udziału w licytacji. My również namawiamy Was do włączenia się w tę inicjatywę. Uzbierajmy jak najwięcej!

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom „Szansa” działa od 16 lat i ma pod swoją opieką rodziny, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Dzieci wiedzą, że jeżeli nie z „Szansą”, to zbliżające się wakacje spędzą między blokami.

Dlaczego chcemy pomóc właśnie im? Po pierwsze – poznałam ich osobiście. Po drugie – wyjazdy z tym Stowarzyszeniem są inne niż większość kolonii czy obozów. Dzieci organizują je wspólnie z wychowawcami. Trasa, wyposażenie obowiązkowe, pakowanie, rozbijanie namiotów, zakupy, gotowanie… długo by wymieniać. Jak w sporcie – bez pracy nie ma kołaczy. Dzieci zdobywają umiejętności społeczne, samoobsługowe, zadaniowe. Stają się bardziej samodzielne. To w dużym stopniu wpływa na ich poczucie wartości. W czym więc problem? Stowarzyszenie „Szansa” jest organizacją pożytku publicznego. Nie prowadzi działalności gospodarczej. Środki na realizację działań pozyskuje m.in. od darczyńców. Jak zwykle pieniędzy jest trochę za mało – wyjaśnia Kamila Lićwinko.

Jak informuje „Szansa”, przekazaną darowiznę będzie można odliczyć od podatku

Źródło portal www.przedsiebiorczepodlasie.pl

Tekst źródłowy TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here