Działania „Prędkość” na terenie powiatu białostockiego

0
54

Przedwczoraj funkcjonariusze skontrolowali ponad 130 kierowców, zatrzymali prawo jazdy i nałożyli 25 mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości. To efekty kontroli przeprowadzonych przez białostocką drogówkę w ramach wojewódzkich działań „Prędkość”.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku brali udział we wczorajszych wojewódzkich działaniach „prędkość” Funkcjonariusze nadzorowali między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzili także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęstszą przyczyną powodującą zagrożenie bezpieczeństwa na drogach jest bowiem łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym, w szczególności dotyczących przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratora oraz ręcznych mierników prędkości.

Kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W ciągu kilku godzin działań, policjanci skontrolowali ponad 130 pojazdów. Dla 25 kierowców, kontrola zakończyła się mandatem. Jeden z nieodpowiedzialnych kierowców stracił też prawo jazdy ze przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 56 km/h. Na ul. Poleskiej po godzinie 18.00, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Pomiar prędkości wskazał, że 26-latek jechał w terenie zabudowanym aż 106 km/h, tym samym o 56 km/h przekraczając dopuszczalną prędkość. Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Dodatkowo został on ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Dobra pogoda i prosta droga nie upoważnia kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierne przekroczenie prędkości może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynić się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here