Białystok dumny z Jagiellonii

Klub Jagiellonia Białystok po raz kolejny zdobył wicemistrzostwo kraju w LOTTO Ekstraklasie. Za ten wybitny wynik sportowy zawodnicy otrzymali dziś (15 czerwca) nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku.

W rozgrywkach LOTTO Ekstraklasa w sezonie 2017/18 białostoccy piłkarze wywalczyli drugie miejsce. Mieszkańcy Białegostoku są dumni z osiągnięć drużyny Jagiellonii. Świetnego wyniku w piłkarskiej rywalizacji pogratulował sportowcom prezydent Tadeusz Truskolaski, który spotkał się z nimi w piątek (15 czerwca) w Pałacyku Gościnnym przy ul. J. Kilińskiego.

– Gratuluję zawodnikom Jagiellonii świetnego wyniku w Ekstraklasie i życzę kolejnych sportowych sukcesów. Kibicowanie naszej białostockiej drużynie piłkarskiej to ogromna przyjemność – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Podczas spotkania prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył piłkarzom nagrody w wysokości 30 i 20 tys. zł. Otrzymali je: Mariusz Pawełek, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Sitya Haubert Guilherme, Gutieri Tomelin, Przemysław Frankowski, Taras Romanchuk, Rafał Grzyb, Piotr Wlazło, Bartosz Kwiecień, Martin Pospisil, Karol Świderski, Cillian Sheridan i Dawid Szymonowicz. Za nieobecnych (Łukasza Burlinga, Arvydasa Novikovasa i Romana Bezjaka) listy gratulacyjne odebrał trener Ireneusz Mamrot.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Rady Miasta Białegostoku oraz Rady Nadzorczej klubu Jagiellonia. Na nagrody dla Jagiellonii za wybitny wynik sportowy w budżecie Miasta 2018 łącznie przeznaczono 500 tys. zł.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl