Jubileusz 20sto lecia świetlicy dla dzieci

0
4

Świetlica Dziennego Pobytu dla Dzieci przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku istnieje już od dwudziestu lat. Placówka organizuje dzieciom i młodzieży wolny czas i zapewnia dodatkowe zajęcia oraz różne formy terapii. 15 czerwca świetlica obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia.

Świetlica Dziennego Pobytu dla Dzieci przy ul. Barszczańskiej 18 powstała w 1998 roku. Przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat, które wychowują się w rodzinach z problemem alkoholowym. Celem placówki jest m.in. kształtowanie pozytywnych postaw, nauczenie konstruktywnego radzenia sobie z trudnościami życiowymi, rozwiązywania konfliktów oraz właściwego spędzania wolnego czasu.

Białostocka placówka pełni funkcję opiekuńczą i wychowawczą. Realizację zadań zapewnia fachowa, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, przygotowana do pracy z dziećmi. W świetlicy podopieczni mogą liczyć na pomoc w nauce, różne formy terapii, organizację wolnego czasu. Mogą korzystać ze wsparcia asystentów rodziny. W placówce prowadzone są różnorodne tematycznie zajęcia, m.in. socjoterapeutyczne, z arteterapii, artystyczne, czytelnicze, komputerowe, kulinarne, sportowe, logopedyczne..

Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00 oraz w soboty w godzinach 8.00-16.00. Pobyt dziecka jest dobrowolny i bezpłatny. Wymaga jedynie odpowiedniej opinii wydanej przez pedagoga szkolnego lub pracownika socjalnego – w przypadku dzieci z rodzin korzystających ze świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here