Fragment ulicy Jurowieckiej zostanie przebudowany

0
78

Fragment ulicy Jurowieckiej zostanie przebudowany. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo użytkowników jezdni, pieszych i rowerzystów. Miasto szuka firmy, która wykona tę inwestycję.

Budowa dotyczy części ul. Jurowieckiej – odcinka od ul. Ciepłej do ul. Poleskiej o długości 0,51 km. W ramach inwestycji powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, rozdzielone pasem zieleni. Zostanie na nich położona nowa nawierzchnia. Wzdłuż jezdni powstaną chodniki z wydzielonym pasem dla rowerzystów. Skrzyżowanie z ul. Ciepłą będzie rozbudowane i zostanie tam zainstalowana sygnalizacja świetlna. Na przebudowywanym odcinku staną nowe latarnie i nowe wiaty przystankowe.

Według przeprowadzonych pomiarów średnioroczne dobowe natężenie ruchu na tym odcinku wynosi 14 tys. 280 pojazdów na dobę. Rozbudowa ulicy Jurowieckiej ma poprawić przepustowość aut i umożliwić swobodny przejazd komunikacji miejskiej. W tym celu zostaną tam wytyczone buspasy.

Oferty do przetargu można składać do 24 lipca w Zarządzie Dróg Miejskich UM przy ul. Składowej 11. Jeśli wykonawca zostanie wyłoniony w tym przetargu, prace zaczną się jeszcze w tym roku. Zakończenie planowane jest na koniec czerwca 2019 roku.

Ta inwestycja jest częścią szerszego projektu mającego na celu poprawę dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej. Ministerstwo Rozwoju przyznało Miastu unijną dotację na zrealizowanie tego przedsięwzięcia – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Łączna wartość całego projektu, obejmującego m.in. budowę ul. Sitarskiej, Tysiąclecia Państwa Polskiego i Jurowieckiej, została oszacowana na ponad 109 mln zł. Dofinansowanie wyniosło ok. 85 mln zł.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here