Już 24 czerwca – Rodzinny festyn na Dojlidach

0
41

Bezpieczne wakacje, czyli rodzinny festyn na Dojlidach

Pokazy służb mundurowych, znakowanie rowerów, zabawy z Wychowawcami Podwórkowymi i szaleństwo na dmuchawcach – to tylko niektóre z atrakcji najbliższego pikniku na plaży miejskiej. Na Dojlidach w rodzinnej atmosferze będziemy mówić o bezpieczeństwie.

 

W niedzielę, 24 czerwca zapraszamy na rodzinny piknik „Bezpieczne wakacje na plaży miejskiej”. Jego celem jest przede wszystkim uświadomienie, zwłaszcza najmłodszym, jak rozsądnie wypoczywać latem. Powiemy jak bezpiecznie jeździć na rowerze, w jakie elementy powinien być wyposażony ten pojazd i jakie są zasady ruchu drogowego. Służby mundurowe zaprezentują swój sprzęt służbowy m.in. quad. Policjanci chętnym oznakują rowery, a strażacy będą uczyć udzielania pierwszej pomocy. Każdy będzie mógł zmierzyć ciśnienie tętnicze, a osoby palące także poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Będzie także punkt promujący zdrowe żywienie i styl życia.

Na tym wydarzeniu nie może zabraknąć Wychowawców Podwórkowych. Najmłodszym zorganizują gry i zabawy, malowanie twarzy i inne działania animacyjne. Zaplanowano także konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami, zajęcia plastyczne, quizy o bezpieczeństwie. Będą także słodkości i dmuchane ogromne zabawki.

Impreza odbędzie się w godz. 11:00-15:00. W tych godzinach wstęp na teren Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” jest bezpłatny.

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here