Już 24 czerwca – Rodzinny festyn na Dojlidach

0
46

Bezpieczne wakacje, czyli rodzinny festyn na Dojlidach

Pokazy służb mundurowych, znakowanie rowerów, zabawy z Wychowawcami Podwórkowymi i szaleństwo na dmuchawcach – to tylko niektóre z atrakcji najbliższego pikniku na plaży miejskiej. Na Dojlidach w rodzinnej atmosferze będziemy mówić o bezpieczeństwie.

 

W niedzielę, 24 czerwca zapraszamy na rodzinny piknik „Bezpieczne wakacje na plaży miejskiej”. Jego celem jest przede wszystkim uświadomienie, zwłaszcza najmłodszym, jak rozsądnie wypoczywać latem. Powiemy jak bezpiecznie jeździć na rowerze, w jakie elementy powinien być wyposażony ten pojazd i jakie są zasady ruchu drogowego. Służby mundurowe zaprezentują swój sprzęt służbowy m.in. quad. Policjanci chętnym oznakują rowery, a strażacy będą uczyć udzielania pierwszej pomocy. Każdy będzie mógł zmierzyć ciśnienie tętnicze, a osoby palące także poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Będzie także punkt promujący zdrowe żywienie i styl życia.

Na tym wydarzeniu nie może zabraknąć Wychowawców Podwórkowych. Najmłodszym zorganizują gry i zabawy, malowanie twarzy i inne działania animacyjne. Zaplanowano także konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami, zajęcia plastyczne, quizy o bezpieczeństwie. Będą także słodkości i dmuchane ogromne zabawki.

Impreza odbędzie się w godz. 11:00-15:00. W tych godzinach wstęp na teren Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” jest bezpłatny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here