Ujawniono nielegalne papierosy warte ponad 157 tys. zł.

0
12

Funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach ujawnili kontrabandę wartą ponad 157 tys. zł. Nielegalne papierosy należały do dwóch obywateli Polski.

20 czerwca 2018 r. w Białymstoku funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach skontrolowali pojazd marki BMW, którego kierowcą był 37 letni mieszkaniec gminy Gródek. Wraz z nim pojazdem podróżował 43 letni mieszkaniec jednej z pod białostockich miejscowości. W samochodzie funkcjonariusze ujawnili wyroby akcyzowe bez polskich znaków akcyzy. W sumie znajdowało się w nim 1,4 tys. paczek papierosów, zielony susz wyglądem i zapachem przypominający marihuanę oraz środki pieniężne o wartości 2650 zł i 3795 euro.

Następnie dokonano przeszukań miejsc zamieszkania kierowcy i pasażera oraz garażu użytkowanego przez kierowcę. W wyniku przeprowadzonych czynności ujawniono i zabezpieczono ponad 10 tys. paczek papierosów, 9 litrów alkoholu oraz 335 litrów oleju napędowego pochodzące z przemytu.

W sumie ujawniono papierosy bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 157 tys. zł. Gdyby nielegalny towar na czarny rynek Skarb Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków straciłby ponad 264 tys. zł.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Na poczet przyszłej kary grzywny zabezpieczono BMW o szacunkowej wartości 90 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here