Ulica Tysiąclecia Państwa Polskiego zostanie przebudowana

Fragment ulicy Tysiąclecia Państwa Polskiego zostanie przebudowany. Miasto Białystok szuka firmy, która zrealizuje tę inwestycję. Oferty można składać do 3 sierpnia.

Budowa dotyczy części ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego od skrzyżowania z ul. Gen. St. Maczka do skrzyżowania z ul. Wileńską wraz z tym skrzyżowaniem. Długość odcinka wynosi prawie 550 m. W ramach tej inwestycji zostanie również przebudowana infrastruktura techniczna – telekomunikacyjna i elektryczna.

Nową trasę zaprojektowano zgodnie z jej dotychczasowym przebiegiem. Początkowy odcinek o długości ok. 46 m będzie miał przekrój jednojezdniowy o szerokości 10,5 m. Pozostały fragment ulicy będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z pasem dzielącym. Wzdłuż ulicy Tysiąclecia Państwa Polskiego przewidziano wykonanie trzech przystanków autobusowych komunikacji miejskiej wraz zatokami. Powstaną tam ścieżki rowerowe, a także nowe chodniki, zjazdy i zieleńce. Szacunkowa wartość tego przedsięwzięcia wynosi 2 mln 377 tys. zł.

Ta inwestycja jest częścią szerszego projektu mającego na celu poprawę dostępności do centrum Białegostoku, przede wszystkim dla komunikacji miejskiej. Na początku ubiegłego roku Ministerstwo Rozwoju przyznało nam unijną dotację na zrealizowanie projektu – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Projekt pn. „Poprawa dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej” obejmuje m.in. budowę ul. Sitarskiej i przebudowę Jurowieckiej, a także zakup nowych autobusów komunikacji miejskiej. Na jego realizację Miasto otrzymało ok. 84,5 mln zł unijnej dotacji.

Oferty do przetargu na budowę ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego można składać do 3 sierpnia w Zarządzie Dróg Miejskich UM przy ul. Składowej. Szczegółowe informacje o przetargu są dostępne na stronie www.bip.bialystok.pl.

Inwestycja ma się zakończyć w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Anna Kowalska

bialystok.pl