Akcja „Bezpieczna 19”

0
47

Policjanci ruchu drogowego wspólnie z Żandarmerią Wojskową prowadzili wczoraj działania „Bezpieczna 19”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa podróżujących oraz ograniczenie wypadków i kolizji drogowych. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, sprawdzali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Na drodze krajowej nr 19 prowadzone były wczoraj wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Bezpieczna 19”. Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z Żandarmerią Wojskową patrolowali tę trasę i sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Działania służyły poprawie bezpieczeństwa podróżujących oraz miały na celu ograniczenie wypadków i kolizji drogowych na tej drodze. Mundurowi biorący udział w działaniach, kontrolowali prędkość, sprawdzali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 31 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym m.in. przekroczenia dozwolonej prędkości czy wyprzedzania w miejscu niedozwolonym. W trakcie działań został zatrzymany jeden dowód rejestracyjny.

Służba policjantów to nie tylko reagowanie na niebezpieczne zachowania na drodze, ale także pomoc uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu do celu. Obecność patroli policyjnych na drodze, sprawowany przez nich nadzór oraz prowadzone kontrole drogowe, mają na celu przyczynić się do ograniczania negatywnych zachowań kierowców i zdarzeń drogowych, a w konsekwencji wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here