Pomysł na wakacje w Białymstoku

0
103

Rozpoczęły się wakacje – czas odpoczynku i zwiedzania. Turyści, którzy zdecydują się w sezonie letnim na przyjazd do naszego miasta, będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Na wszystkie pytania o to, co można latem robić w Białymstoku, odpowiedzą pracownicy Multimedialnego Centrum Informacji Turystycznej przy ul. J. Kilińskiego.

Wszyscy odwiedzający w wakacje nasze miasto uzyskają przydatne informacje w Multimedialnym Centrum Informacji, czynnym codziennie w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich w godz. 10.00-18.00. Przy okazji wizyty w tym miejscu warto też obejrzeć zabytkowy zegar na wieży Bramy Pałacu. Ta atrakcja jest dostępna we wszystkie weekendy i dni świąteczne.

Ciekawym sposobem na zwiedzanie naszego miasta są przejażdżki zabytkowymi autobusami, podczas których przewodnicy turystyczni opowiadają pasażerom o historii i znanych białostoczanach. Podróże zabytkowym Jelczem odbywają się według harmonogramu w lipcowe, sierpniowe i wrześniowe weekendy o godz. 13.00, 14.00 i 15.00. Autobusy jeżdżą trzema trasami: „Wielokulturowy Białystok”, „Białystok przemysłowców” i „Białystok szlakiem niepodległości”. Odjeżdżają z przystanku Plac Jana Pawła II/Pałac Branickich.

Oprócz tego 11 lipca i 11 sierpnia odbędą się wycieczki zabytkowym „ogórkiem” nawiązujące tematycznie do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Te autobusy wyruszą w trasę dwa razy, o godz. 11.00 i 17.00.

– Białystok to piękne miasto, które warto poznać zarówno ze względu na jego historię, jak też współczesne osiągnięcia artystyczne i wydarzenia kulturalne. Są tu nie tylko zabytki i ślady wielokulturowych tradycji, ale też chociażby jedne z najpiękniejszych w kraju murale. Zapraszam do Białegostoku, poznajcie bliżej nasze miasto – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W Białymstoku bardzo dobrze działa komunikacja rowerowa BiKeR. Oprócz licznych stacji i rowerów miejskich turyści zainteresowani takim sposobem na zwiedzanie miasta mają do dyspozycji 120 km dróg rowerowych. Przez nasze miasto przebiega też najpiękniejsza trasa rowerowa Polski – szlak Green Velo – dzięki któremu wielu gości zawita do nas.

Chwile przeznaczone na relaks turyści mogą spędzić na plaży na Dojlidach. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia w tym miejscu komfortowe warunki do wypoczynku, również aktywnego. Przy plaży znajduje się wypożyczalnia sprzętu sportowego: łodzi, kajaków, rowerów wodnych, górskich i in. Można też popływać na żaglówkach. Najmłodsi mają do dyspozycji nie tylko piaszczystą plażę i kąpielisko, ale też place zabaw i siłownię pod chmurką. Są tam też zlokalizowane punkty gastronomiczne, miejsca na grilla i ognisko.

W lipcu i sierpniu białostocki Ośrodek Kultury organizuje „Lato w Mieście”. Na pewno warto poznać program, w którym są ujęte liczne koncerty i pokazy filmowe – zarówno plenerowe, jak i w BOK-u przy ul. Legionowej lub w Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy ul. Warszawskiej. Wśród licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych odbywających się w Białymstoku w sezonie letnim każdy znajdzie coś dla siebie. Na przykład 13-14 lipca na dziedzińcu Pałacu Branickich odbędzie się dwudniowa impreza muzyczna „New Pop Festival”.

Natomiast rodziny z dziećmi zainteresować może propozycja białostockiego stadionu, który między 2 a 6 lipca organizuje akcję „Rozpocznij wakacje na Stadionie Miejskim w Białymstoku”. Będzie to tydzień bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych turystów odwiedzających Białystok i mieszkańców miasta.

Więcej szczegółów dotyczących wakacyjnych atrakcji w Białymstoku znajduje się na stronie www.odkryj.bialystok.pl.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here