Dzielnicowy odzyskał skradziony rower

Dzielnicowy z białostockiej „czwórki” zatrzymał nietrzeźwego 49-latka, który posiadał kradziony rower. Mundurowy pamiętał opis skradzionego roweru i dzięki jego natychmiastowej reakcji właścicielka odzyskała swój rower.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji IV w Białymstoku, w miniony piątek, wykonywał czynności służbowe z 49-letnim mężczyzną, który miał przy sobie rower. Mundurowy zainteresował się jednośladem, gdyż przypomniał sobie informację umieszczoną na jednym z portali internetowych o kradzieży podobnego roweru. Dzielnicowy natychmiast sprawdził rower w policyjnych bazach danych. Okazało się, że jednoślad figuruje jako utracony w wyniku kradzieży, do której doszło w połowie czerwca w rejonie jednego ze sklepów na osiedlu Dojlidy. 49-latek wstępnie tłumaczył się policjantowi, że rower dostał od znajomego, jednak później przyznał się, że go ukradł. Oczywiście o całym fakcie mundurowy poinformował dyżurnego jednostki, który bezzwłocznie skontaktował się z właścicielką jednośladu. Dzięki czujności dzielnicowego szczęśliwa kobieta odzyskała swój rower warty około 800 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.