Nowe oświetlenie na kolejnych białostockich ulicach

Na kolejnych białostockich ulicach będzie bezpieczniej. W kilkunastu miejscach, m.in. na Dojlidach Górnych, Wysokim Stoczku i Jaroszówce, zostaną wybudowane nowe latarnie. Miasto wybrało wykonawcę tych prac.

Miasto Białystok rozstrzygnęło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie oświetlenia na białostockich ulicach: Wysoki Stoczek (odcinek od ul. Antoniuk Fabryczny do parkingu przy Szkole Podstawowej nr 45), łącznik przy ul. Kasprzaka, Kurpiowskiej, St. Hałki (dojście do terenu parafii), Pokładowej, Dokerów, Busolowej, Marynarskiej i Kadłubowej. Umowa obejmie też budowę latarni przy ul. Astronautów, według wcześniej opracowanej dokumentacji. Prace będą polegały na ustawieniu nowych słupów, montażu linii kablowych i opraw oświetleniowych. Wykonawca („Elbor” Eugeniusz Borowik z Białegostoku) zadba też o zagospodarowanie terenu.

– Nowe oświetlenie uliczne poprawi bezpieczeństwo i komfort białostoczan, którzy mieszkają przy tych ulicach oraz kierowców, przechodniów i rowerzystów – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Koszt tej inwestycji to prawie 609 tys. zł. Dokumentacja projektowa ma powstać do końca sierpnia, a budowa ma zakończyć się w grudniu 2018 roku.

Kamila Bogacewicz