UWAGA Nie zostawiaj dziecka w samochodzie

0
26

Nawet na chwilę, nawet żeby załatwić szybką sprawę. Niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Temperatury znów rosną, więc Straż Miejska w Białymstoku przypomina – bądź czujny. W aucie nie zostawiaj także zwierząt.

Kiedy na termometrze jest 26 °C to w zamkniętym samochodzie, po kilku minutach może to już być nawet 50 °C. Pamiętaj, że temperatura we wnętrzu auta potrafi wzrosnąć o 20 stopni Celsjusza w ciągu 10 minut i może być zabójcza. Chwilowe roztargnienie lub brak wyobraźni może przerodzić się w ogromną tragedię.

Dlatego Straż Miejska, poprzez umieszczanie plakatów informacyjnych w marketach, przypomina i apeluje o czujność. Kiedy zauważymy zamknięte w samochodzie dziecko lub zwierzę, dzwońmy pod numer 986 lub 112.

W samochodzie pozostawionym w pełnym słońcu temperatura wewnątrz wzrasta nawet do 90 °C. Wystarczy zaledwie kilkanaście, a nawet kilka minut, aby organizm dziecka przestał prawidłowo funkcjonować.

Przypominamy, że w celu ratowania życia lub zdrowia zamkniętego w samochodzie dziecka lub zwierzęcia mamy prawo użyć wszelkich środków, aby wydostać poszkodowanych – włącznie z wybiciem szyby.

(oprac. Kamila Bogacewicz)

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here