Rezerwacja boiska w Białymstoku przez stronę internetową

0
236

11Miasto Białystok uruchamia specjalną stronę internetową, która ułatwi mieszkańcom korzystanie z boisk i obiektów sportowych wybudowanych przez Miasto. Strona pomoże w dokonaniu rezerwacji wybranego obiektu.

W Białymstoku w ostatnich latach powstało wiele nowych boisk i miejsc do fizycznej aktywności, zbudowanych przez Miasto przede wszystkim przy szkołach. Rada Miasta Białegostoku – z inicjatywy prezydenta – podjęła w maju uchwałę dotyczącą zasad korzystania z tych obiektów. Zgodnie z oczekiwaniami białostoczan dostęp do nich jest bezpłatny (choć w uzasadnionych przypadkach może być wprowadzona odpłatność za wynajem), a korzystać mogą wszyscy, bez względu na wiek. Możliwe jest także zarezerwowanie wybranego boiska. Wybrać można z bogatej oferty ponad stu boisk o różnych nawierzchniach, dostosowanych do uprawiania kilkunastu dyscyplin sportowych. Boiska będą dostępne w soboty i niedziele, w wakacje i ferie, w wyznaczonych godzinach.

Zależy nam na tym, aby z tej bazy sportowej, jaką zbudowaliśmy w naszym mieście, korzystało jak najwięcej mieszkańców – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Chcemy, aby boiska służyły dzieciom, młodzieży, dorosłym. Każdy z nas może znaleźć jakąś dyscyplinę sportu, którą lubi, z korzyścią dla swojego zdrowia.

Aby ułatwić białostoczanom uprawianie sportu i korzystanie z tej oferty, w Urzędzie Miejskim utworzono stronę internetową www.boiskabialystok.pl. Za pomocą wyszukiwarki można znaleźć konkretny, wybrany obiekt i sprawdzić jego dostępność. Na stronie są szczegółowe opisy obiektów wraz ze zdjęciami. Aby zarezerwować boisko na określoną godzinę, trzeba skontaktować się telefonicznie lub mailowo z osobą wskazaną na stronie obiektu. Rezerwacji może dokonać każdy mieszkaniec Białegostoku – zarówno osoba niepełnoletnia, jak i dorosła. W dniu korzystania z boiska trzeba mieć ze sobą Białostocką Kartę Miejską lub inny dokument tożsamości do okazania pracownikowi obsługi.

Chcemy, by strona internetowa spełniała oczekiwania mieszkańców. Czekamy na uwagi i sugestie, które można przesłać na adres boiska@um.bialystok.pl.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here