Wakacje w Dubaju czyli egzotyka i nowoczesność w jednym

Marzysz o egzotyce ale nie masz zamiaru rezygnować z wygody i nowoczesności? Jeśli tak, to wybierz się na wakacje do Dubaju.

1
138

Dubaj, określany mianem „Złotego miasta”, to wyjątkowe, wręcz hipnotyzujące miejsce, w którym nie brak różnego rodzaju atrakcji. Nie wierzysz? A jednak to prawda. Poznając Dubaj na wycieczce z Itaką z łatwością można dojść do wniosku, że miasto wyróżnia się nie tylko nowoczesnością, ale także luksusem idącym w parze z wizjonerskimi koncepcjami. Dowód? Chociażby hotel Burdż al-Arab, który – ze względu na niespotykany wręcz luksus – określany jest mianem jedynego, siedmiogwiazdkowego hotelu na świecie. Warto dodać, że swoim kształtem do złudzenia przypomina on żagiel. Nie brak tu także konstrukcji, których rozmiary dosłownie zapierają dech w piersiach. W końcu to właśnie w Dubaju znajduje się najwyższy na świecie budynek czyli Burdż Chalifa mierzący aż 828 metrów. Na uwagę zasługują również wyspy, które swoim kształtem przypominają między innymi kontynenty oraz palmę. Mowa o archipelagu The World oraz Dżazar an-Nachil czyli Wyspach Palmowych.

Jeśli nie wyobrażasz sobie tygodnia bez uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, to w Dubaju poczujesz się jak przysłowiowa ryba w wodzie. W mieście spełnisz również marzenie o poznaniu prawdziwych sław, gdyż to właśnie Dubaj jest ulubionym miejscem największych gwiazd tutejszej sceny artystycznej.

A może masz już serdecznie dość zgiełku miasta i chcesz po prostu wypocząć, rozkoszując się przy tym błogą ciszą czy napawając oczy rajskimi widokami? To również możliwe. Wystarczy udać się na którąś z plaż np. Al Sufouh Beach czy też Jumeirah Beach Park. Warto dodać, że na tej ostatniej znajdziemy nie tylko delikatny piasek i przejrzystą wodę, ale również zielony ogród palmowy.

Co ciekawe, miasto ma również orientalne oblicze. Łatwo je dostrzec wsłuchując się w emitowane z głośników nawoływania muezzina, który przypomina wiernym o porze modlitwy. Z kolei widoki, smaki i zapachy z różnych stron świata znajdziemy na tutejszych bazarach, takich jak Souk Al Bahar czy Souk Madinat Jumeirah. Kupisz na nich nie tylko przyprawy, jedzenie, tkaniny czy perfumy ale nawet drogocenne, rzadko spotykane kamienie i dzieła sztuki użytkowej.

Jak widać, Dubaj jest miastem, w którym dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Coś wyjątkowego, co przyciągnie go i sprawi, że opisywane miejsce na zawsze pozostanie w jego sercu. W końcu to właśnie w Dubaju religia miesza się z bogactwem, a egzotyka z nowoczesnością. Warto przekonać się o tym na własnej skórze.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here