Kupuj bilety na autobus przez swój smartfon!

Zdarzyło ci się kiedyś, że autobus uciekł ci, ponieważ kupowanie biletów w kiosku lub automacie zajmowało zbyt dużo czasu? A może nie miałeś przy sobie wystarczającej ilości gotówki? Teraz możesz zapomnieć o takich problemach, ponieważ coraz więcej polskich miast oferuje możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej przez smartfona.

0
153


Brak kolejek, oszczędność czasu, wygoda, unikanie stresu – to tylko kilka zalet związanych z zakupem biletów za pośrednictwem smartfona. Teraz przez telefony komórkowe możemy wykonywać różne transakcje – robimy zakupy w sklepach, przelewamy pieniądze, a nawet zaciągamy pożyczki. Kwestią czasu było więc stworzenie aplikacji pozwalających na kupowanie w ten sposób biletów komunikacji miejskiej.

Jedną z takich aplikacji, z której można skorzystać w kilkudziesięciu miastach w kraju, jest mPay. Za jej pośrednictwem możemy zakupić między innymi bilety w Białymstoku – https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-bialystok/, Katowicach i okolicznych miastach, Krakowie, Warszawie, Trójmieście, Łodzi czy w Poznaniu, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Bilet na smartfonie – krok po kroku

Korzystanie z aplikacji do zakupu biletów komunikacji miejskiej jest bardzo łatwe. Na początku tworzymy swój profil użytkownika i wybieramy metodę zapłaty. Do wyboru mamy zapłatę podpiętą kartą albo z wirtualnego portfela, który doładowujemy przelewami. Potem możemy już zacząć kupować bilety. Robimy to po wejściu do pojazdu i kliknięciu w aplikacji odpowiedniej opcji. Dobieramy parametry biletów jak ich rodzaj i zniżkę, a potem zatwierdzamy transakcję indywidualnym kodem PIN. Bilet zapisuje się w aplikacji na naszym koncie.

Do wykonania transakcji potrzebujemy dostępu do internetu, ale już przy pokazywaniu biletu przy kontroli nie musimy być podłączeni do sieci.

Zatem zakupienie biletu na autobus wcale nie musi być problemem – teraz można bez trudu zrobić to całkowicie przez internet, bez stania w kolejce do kiosku albo biletomatu, a także bez posiadania przy sobie gotówki, ponieważ transakcja realizowana jest bezgotówkowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here