Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej na miejskiej plaży Dojlidy

W najbliższy weekend (27-29 lipca) na miejskiej plaży Dojlidy odbędzie się finał Plaży Open 2018, krajowego cyklu turniejów siatkówki plażowej. Białostockie zawody będą rywalizacją o Puchar Polski. Do naszego miasta zawitają najlepsi polscy siatkarze plażowi.

W ramach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Plaża Open 2018 odbyły się już turnieje w Dąbrowie Górniczej, Rybniku, Łodzi i Zamościu. Cykl zawodów rozpoczął się 29 czerwca w Dąbrowie Górniczej. W miniony weekend najlepsi zawodnicy tej dyscypliny w kraju rywalizowali w Zamościu, zaś wielki finał odbędzie się po raz kolejny na plaży w Dojlidach, przy ul. Plażowej. W turnieju wezmą udział liderzy klasyfikacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Po raz kolejny miejska plaża na Dojlidach będzie areną rywalizacji w ogólnopolskich zawodach siatkówki plażowej. Zapraszam mieszkańców Białegostoku do kibicowania najlepszym polskim zawodnikom tej dyscypliny – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Według programu imprezy w piątek, 27 lipca, odbędą się weryfikacje zawodników i eliminacje. Tego dnia na Dojlidach zostanie też przeprowadzony m.in. otwarty turniej piłki nożnej. Na sobotę zaplanowano turniej główny kobiet i mężczyzn, szkółkę siatkarską i pokaz siatkarskich umiejętności. Natomiast w niedzielę odbędą się mecze finałowe. Zawodom będą towarzyszyć liczne atrakcje skierowane do dzieci i dorosłych widzów turnieju.

Projekt Plaża Open rozpoczął się w 2008 r., kiedy zorganizowano towarzyskie mecze siatkówki plażowej w Cieszynie. Z czasem przybrał formę cyklu rozgrywek rangi Mistrzostw Polski. Udział w tych zmaganiach to możliwość zdobywania punktów, które są potrzebne, by zakwalifikować się do finałowego turnieju o medale dla najlepszych w kraju. Wśród zawodników startujących w Plaży Open można wymienić wiele znanych nazwisk. Zwyciężczynią turniejów jest znana m.in. z białostockich parkietów Magdalena Saad. W zeszłych latach startowali także: Daniel Pliński, Marcin Wika, Dominik Witczak. Dyrektorem sportowym Plaży Open jest Marcin Prus – były wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, zawodnik m.in. Mostostalu Kędzierzyn Koźle, z którym cztery razy zdobywał tytuł mistrza kraju.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl