Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej na miejskiej plaży Dojlidy

0
14

W najbliższy weekend (27-29 lipca) na miejskiej plaży Dojlidy odbędzie się finał Plaży Open 2018, krajowego cyklu turniejów siatkówki plażowej. Białostockie zawody będą rywalizacją o Puchar Polski. Do naszego miasta zawitają najlepsi polscy siatkarze plażowi.

W ramach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Plaża Open 2018 odbyły się już turnieje w Dąbrowie Górniczej, Rybniku, Łodzi i Zamościu. Cykl zawodów rozpoczął się 29 czerwca w Dąbrowie Górniczej. W miniony weekend najlepsi zawodnicy tej dyscypliny w kraju rywalizowali w Zamościu, zaś wielki finał odbędzie się po raz kolejny na plaży w Dojlidach, przy ul. Plażowej. W turnieju wezmą udział liderzy klasyfikacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Po raz kolejny miejska plaża na Dojlidach będzie areną rywalizacji w ogólnopolskich zawodach siatkówki plażowej. Zapraszam mieszkańców Białegostoku do kibicowania najlepszym polskim zawodnikom tej dyscypliny – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Według programu imprezy w piątek, 27 lipca, odbędą się weryfikacje zawodników i eliminacje. Tego dnia na Dojlidach zostanie też przeprowadzony m.in. otwarty turniej piłki nożnej. Na sobotę zaplanowano turniej główny kobiet i mężczyzn, szkółkę siatkarską i pokaz siatkarskich umiejętności. Natomiast w niedzielę odbędą się mecze finałowe. Zawodom będą towarzyszyć liczne atrakcje skierowane do dzieci i dorosłych widzów turnieju.

Projekt Plaża Open rozpoczął się w 2008 r., kiedy zorganizowano towarzyskie mecze siatkówki plażowej w Cieszynie. Z czasem przybrał formę cyklu rozgrywek rangi Mistrzostw Polski. Udział w tych zmaganiach to możliwość zdobywania punktów, które są potrzebne, by zakwalifikować się do finałowego turnieju o medale dla najlepszych w kraju. Wśród zawodników startujących w Plaży Open można wymienić wiele znanych nazwisk. Zwyciężczynią turniejów jest znana m.in. z białostockich parkietów Magdalena Saad. W zeszłych latach startowali także: Daniel Pliński, Marcin Wika, Dominik Witczak. Dyrektorem sportowym Plaży Open jest Marcin Prus – były wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, zawodnik m.in. Mostostalu Kędzierzyn Koźle, z którym cztery razy zdobywał tytuł mistrza kraju.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here