Monitoring dla mieszkańców Starosielc

0
21

Mieszkańcy Starosielc będą mogli czuć się bezpieczniej. W pierwszej połowie przyszłego roku na tym osiedlu pojawią się kamery monitoringu wizyjnego. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tego przedsięwzięcia. Jest to zarazem realizacja jednego z projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2018.

Monitoring wizyjny Straży Miejskiej w Białymstoku obejmuje obecnie ponad 200 kamer, rozmieszczonych na terenie miasta. Kamery odstraszają potencjalnych sprawców wykroczeń i przestępstw, ponieważ zarejestrowane zdarzenie może być wykorzystane jako dowód w postępowaniu karnym lub mandatowym. W przypadku powstania zagrożenia obraz z kamer pozwala na natychmiastową reakcję, podjęcie interwencji.

Wkrótce system powiększy się o kolejne kamery. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej oraz rozbudowę monitoringu. Kamery pojawią się w następujących miejscach:

  • ul. Nowosielska (w rejonie skrzyżowania z ul. Elewatorską),
  • skrzyżowanie ul. ks. J. Popiełuszki – św. A. Boboli,
  • ul. Niewodnicka (w rejonie skrzyżowania z ul. Rumuńską),
  • ul. Nowosielska (w rejonie skrzyżowania z ul. Francuską).

Monitoring dla mieszkańców Starosielc jest jednym ze zwycięskich projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2018. Głosowało na niego 1050 mieszkańców. Dokumentacja projektowa ma być gotowa do połowy listopada tego roku, a realizacja robót budowlanych i montaż kamer – do końca maja 2019 r. Oferty do przetargu można składać do 13 sierpnia w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.bialystok.pl .

W ubiegłym roku roku kamery pojawiły się przy ul. Klepackiej (obok MOPR-u) oraz przy ul. W. Pileckiego 1. Rok wcześniej, w 2016 r., wśród kilkunastu urządzeń zamontowanych na terenie miasta znalazło się też dziewięć na Krywlanach i cztery przy ul. Barszczańskiej. W 2015 roku między innymi uruchomiono sześć kamer na bulwarach przy ul. Z. Herberta, a przy ul. Węglowej – trzy. Wśród innych, licznych lokalizacji można wymienić przejście podziemne przy Al. Solidarności, tunel przy ul. Gen. S. Sosabowskiego, Al. Piłsudskiego, Aleję Bluesa, ul. Pietkiewicza, Plac Konstytucji.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here