Podróż zabytkowym autobusem

0
42

W sobotę (11 sierpnia) warto wybrać się w podróż „ogórkiem” po Białymstoku. Podczas takich przejażdżek z przewodnikami można lepiej poznać miasto i jego historię. W weekend obędą się także wycieczki zabytkowymi Jelczami.

Podróże zabytkowymi autobusami z udziałem przewodnika Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego to atrakcja, która na stałe weszła do kalendarza letnich atrakcji Białegostoku.

W nawiązaniu do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 sierpnia na poznawanie Białegostoku zabierze białostoczan i turystów zabytkowy autobus zwany „ogórkiem”. Ta wycieczka będzie tematycznie związana z Bitwą Białostocką. Początek przejazdów o godz. 11.00 i 17.00, zbiórka na przystanku przy Placu Jana Pawła II.

Inna wakacyjna propozycja to podróże zabytkowym Jelczem. Harmonogram wycieczek:

  • 11, 12, 18, 19, 25 i 26 sierpnia,
  • 1, 2, 8, 9, 15 i 16 września.

Jelcz jeździ trzema trasami, każda zaczyna się na przystanku Plac Jana Pawła II/Pałac Branickich. W tym okresie w każdą sobotę i niedzielę o godz. 13.00 zaczyna się wycieczka „Wielokulturowy Białystok”, o godz. 14.00 – „Białystok przemysłowców”, a o godz. 15.00 – „Białystok szlakiem niepodległości”.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here