Podróż zabytkowym autobusem

0
43

W sobotę (11 sierpnia) warto wybrać się w podróż „ogórkiem” po Białymstoku. Podczas takich przejażdżek z przewodnikami można lepiej poznać miasto i jego historię. W weekend obędą się także wycieczki zabytkowymi Jelczami.

Podróże zabytkowymi autobusami z udziałem przewodnika Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego to atrakcja, która na stałe weszła do kalendarza letnich atrakcji Białegostoku.

W nawiązaniu do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 sierpnia na poznawanie Białegostoku zabierze białostoczan i turystów zabytkowy autobus zwany „ogórkiem”. Ta wycieczka będzie tematycznie związana z Bitwą Białostocką. Początek przejazdów o godz. 11.00 i 17.00, zbiórka na przystanku przy Placu Jana Pawła II.

Inna wakacyjna propozycja to podróże zabytkowym Jelczem. Harmonogram wycieczek:

  • 11, 12, 18, 19, 25 i 26 sierpnia,
  • 1, 2, 8, 9, 15 i 16 września.

Jelcz jeździ trzema trasami, każda zaczyna się na przystanku Plac Jana Pawła II/Pałac Branickich. W tym okresie w każdą sobotę i niedzielę o godz. 13.00 zaczyna się wycieczka „Wielokulturowy Białystok”, o godz. 14.00 – „Białystok przemysłowców”, a o godz. 15.00 – „Białystok szlakiem niepodległości”.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here