Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Na stole króluje pomidor

0
22
pixabay.com

Zabierzcie partnera, przyjaciół, rodziców i dzieciaki, jeśli macie – weźcie czworonoga, koniecznie spakujcie koc i spędźcie radosną, leniwą sobotę (18 sierpnia) w ogrodach Pałacu Branickich.

Trzecia edycja, zamykająca śniadaniowy sezon będzie pod dość abstrakcyjnym hasłem „pomidor”. Koniec lata to czas, kiedy możemy cieszyć się pachnącymi, soczystymi pomidorami. Chcemy podzielić się pasją do tego króla letnich warzyw, pokazać go w odsłonie słodkiej i wytrawnej. Każdy z restauratorów przygotuje inną propozycję dania z pomidorem w roli głównej. Park zdobią wizerunki pomidora w różnej postaci.
Wśród producentów nie zabraknie oczywiście plantatorów, z ofertą różnych gatunków.

Atrakcjami dodatkowymi będzie wyjątkowa strefa animacji dla dzieci przygotowana przez sponsora głównego tej edycji – Królewską Republikę Roleski, również dzięki niemu będziecie można wznieść się balonem widokowym, by zobaczyć Podlaskie Śniadanie Mistrzów i z lotu ptaka.

Odbędą się też słodko-wytrawne pomidorowe warsztaty kulinarne prowadzone przez Larę Gessler.

Restauracje przygotują po jednym zaskakującym pomidorowym daniu. Jak co roku nie zabraknie aromatycznych kaw i orzeźwiających lemoniad, będą lody, coś na słodko i propozycje dla wegan. W Strefie Producentów znajdziecie swoje ulubione produkty z naszego regionu.

RESTAURACJE I KAWIARNIE, które wezmą udział w imprezie: Sztuka Mięsa, Koku Sushi, Tokaj, Trattoria Czarna Owca, Cechowa, Inna Bajka Resto Bar, Świętojańska 21, Trattoria Gallo Nero, Z Drugiej Strony Rynku, Bistro Dobra Zmiana, Baristacja, SweetFit, Stara Szkoła, Rowerowa, Pięć Dębów, Fly High Coffee.

PRODUCENCI: JaglAnka, Łukaszówka, Dworzysk, Olejowy Raj, Palarnia Kawy La Kafo, Svoje, Maslove, Pigwoniada, Batyskaf.

Na najmłodszych uczestników imprezy czekają atrakcje przygotowane przez Pomysłową Kredkę i Ogarnij bazę, a dowodzenie w strefie chilloutu przejmie Zmiana Klimatu.

Tradycyjnie też wolontariusze ze schroniska dla zwierząt zabiorą na spacer po parku psy czekające na adopcję.

Miejsce: ogrody Pałacu Branickich – wejście od ul. Legionowej. Impreza potrwa w godz. 10.00-16.00, wstęp jest wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here