Zdobądź mikrodotację o wartości do 5000 zł!

0
49

Jesteś osobą zaangażowaną społecznie i masz pomysł na lokalne wydarzenie?

Chciałbyś wraz z przyjaciółmi zrobić coś dla swojego otoczenia, ale nie macie wystarczających środków?

Od 11 do 31 sierpnia, młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz samopomocowe będą mogły starać się o dofinansowanie swoich pomysłów w ramach projektu Podlaskie Lokalnie realizowanego przez fundację Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej oraz fundację Okno na Wschód.

Celem projektu Podlaskie Lokalnie jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie oddolnych inicjatyw społecznych oraz wzmacnianie wspólnot lokalnych. Aby osiągnąć wskazany powyżej cel, realizatorzy udzielą wybranym projektom dofinansowania w wysokości do 5000zł.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem www.podlaskielokalnie.pl, tam również będzie można złożyć wniosek poprzez elektroniczny generator. Zachęcamy także do odwiedzenia profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/podlaskielokalnie/.

W planach są także kolejne konkursy. Jeszcze w tym roku odbędzie się konkurs na rozwój instytucjonalny, w ramach którego młode organizacje pozarządowe będą mogły uzyskać dotację np. na zakup sprzętu, umeblowanie biura, szkolenie merytoryczne kadr czy sfinansowanie innych działań potrzebnych do bieżących prac i realizacji celów statutowych.

Łącznie w latach 2018-2019 w ramach projektu Podlaskie Lokalnie przewidzianych jest 5 konkursów, w trakcie których do rozdania jest 650 tysięcy złotych.

Patronem Honorowym projektu Podlaskie Lokalnie jest Wojewoda Podlaski.

Projekt dofinansowany jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Lista spotkań informacyjnych na terenie woj. podlaskiego, w trakcie których zainteresowani mieszkańcy i podmioty będą mogły rozwiać wątpliwości natury formalnej konkursu oraz skonsultować swoje pomysły:

1. Siemiatycze: 20 sierpnia godz. 17:00 – Galeria Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, ul. Zaszkolna 1

2. Suwałki: 21 sierpnia godz. 17:00 – Centrum Trójki, ul. Kościuszki 71

3. Suchowola: 22 sierpnia godz. 17:00 – Sala Płomyk, Plac Kościuszki 13

4. Łomża: 23 sierpnia godz. 17.00 – Sala konferencyjna Radia Nadzieja, ul. Sadowa 3

5. Wysokie Mazowieckie: 24 sierpnia godz. 17.00 – Miejski Ośrodek Kultury, ul. Ludowa 19

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here